Ana Sayfa Öne Çıkanlar iOS 14 Beta’yı yükleyip denedik! – iOS 14 nasıl yüklenir?

iOS 14 Beta’yı yükleyip denedik! – iOS 14 nasıl yüklenir?

0

Sihirli Elma YouTube kanalında sizler için farklı içerikler üretmeye devam ediyoruz. Bu videomuzda iOS 14 Beta nasıl yüklenir sorusunu cevapladıktan sonra, iOS 14’ü yükledik ve iOS 14 özellikleri neler baktık!

iOS 14 Beta nasıl yüklenir gösterdik!

Sihirli Elma olarak farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda Apple’ın dün tanıtmış olduğu iPhone’ların yeni işletim sistemi olan iOS 14’ün ilk Beta’sını telefonumuza yükledik ve sizler için ilk defa deneyimledik. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

iOS 14 özellikleri neler baktık!

iOS 14 özellikleri ile beraber kullanıcıların iPhone deneyimleri değişecek. iPhone’lar için şu anda Beta 1 sürümü indirilebilen yazılım güncellemesi, Ekim ayında kararlı bir şekilde karşımıza çıkacak. App Library özelliği ile iOS 14 kullanıcıları uygulamaları klasörler haline getirmesine gerek kalmadan aradığı kategorideki uygulamaya hemen erişim sağlayabilecek. Kullanıcılar, otomatik olarak doldurulacak olan App Library’de ekranda devasa klasörlere ek olarak bir arama bölümü bulunuyor. Arama bölümünün hemen altında iki seçenek bulunuyor. Sol tarafında yeni uygulama önerileri yer alırken, sağ tarafında ise yeni eklenen uygulamalar bulunuyor. Pek çok iOS 14 konsept görüntüsünde görülmesiyle birlikte, gerçek olmayacağı düşünülen widget’ları iOS 14’te ana ekranı özelleştirmenizi mümkün hale getiriyor. Böylece uygulama ikonlarını tek bir ekranda görülmesi mümkün hale geliyor.

Resim içinde resim özelliği sayesinde kullanıcılar video izlerken ana ekrana geçiş yaptığınızda herhangi bir kesinti yaşamadan, otomatik olarak küçülecek olan video oynatıcısıyla izlemeyi sürdürecek.

Daha minimalist bir tasarım ile yenilenen Siri, kullanıcılara sesli olarak mesaj gönderme seçeneğine kavuştu. Kullanıcılar sesli mesaj göndermenizi istediğinde, Siri otomatik olarak kayıt almaya başlayacak. Çeviri uygulaması ve sunmuş olduğu yan yana görünüm sayesinde iki farklı dili konuşan kişilerin birbirleri ile kolayca iletişim kurması mümkün hale getirecek. Şimdilik 11 dil ile uyumlu olan bu özellikte Türkçe dil desteği bulunmuyor.

iOS 14 ile yenilenen uygulamalar arasında bulunan Mesajlar uygulamasıyla sıkça konuştuğunuz kişileri en üst kısma sabitleme imkanı sunulacak. Gruplardaki mesajlaşmalarındaki yanlışlıkların önüne geçmek isteyen Apple, mesaj yazmaya başladığınızda cevap verdiğiniz kişinin fotoğrafını gösterecek.

Haritalar uygulamasında bisiklet sürücüleri için yol tarifi özelliği eklenirken, elektrikli araç sahipleri için de özel rotalar oluşturulacak. Elektrikli aracın şarj durumu, yüksekliği ve hava durumunu analiz eden iOS 14, yol üzerinde şarj noktalarının bulunduğu bir güzergah hazırlayacak. Şirketin bu konuda BMW ve Ford ile işbirliğine gidildiği ve ilerleyen dönemde başka otomobil şirketlerinin de katılacağı açıklandı.

App Clips özelliğiyle sıklıkla uygulama indirmeye gerek kalmayacak. Scooter kiralamak, herhangi bir kahve zincirinde ödeme yapmak gibi işlemlerde işletmenin uygulamasını indirmek yerine doğrudan gerçekleştirebileceksiniz. Bu özellik, 10 MB’dan küçük uygulamaları kapsayacak.

iOS 14 güncellemesi alacak cihazlar

– iPhone SE 2

– iPhone 11

– iPhone 11 Pro

– iPhone 11 Pro Max

– iPhone XS Max

– iPhone XS

– iPhone XR

– iPhone X

– iPhone 8 Plus

– iPhone 8

– iPhone 7 Plus

– iPhone 7

– iPhone 6S

– iPhone 6s Plus

– iPhone SE 2020


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz