Ana Sayfa Haberler iOS’te Facebook kullanıcılarının beklediği özellik geliyor

iOS’te Facebook kullanıcılarının beklediği özellik geliyor

1

iOS 13 ile kullanıcılara sunulan ve Facebook kullanıcılarının iOS cihazlarında  görmek istediği Koyu Mod özelliği pek yakında kullanıma sunulacak.

iOS’te Facebook kullanıcılarının beklediği özellik yer alacak

Twitter’da paylaşılan bir tweet ile iOS kullanıcılarının Facebook uygulamasında Koyu Mod’a geçiş yapılmaya başlandığını gösteriyor. iOS kullanıcıları, özelliğin dünya genelinde kullanıma sunulmasının ardından Ayarlar bölümünden açıp kapatabilecek. Facebook’a ait olan Instagram uygulamasında cihazın varsayılan temasına göre değişiyordu. Facebook’ta bu özelliğin ayarlar üzerinden seçilebilinmesi daha kullanışlı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Facebook’un bu özelliği yavaş yavaş dağıtması açısıdan genel kullanıma ne zaman açılacağı merakla bekleniyor. Bu gibi köklü değişiklikler, ilk olarak herkesin kullanımına sunulmaz. Bir başka deyişle bu özelliği muhtemelen 2020 yılı sonuna kadar kullanabilir hale geleceğiz.

Özellik yavaş yavaş dağıtılırken herkes için ne zaman kullanılabilir olacağı da merak konusu oldu. Genellikle köklü değişiklikler veya göreceli olarak sevilebilecek özellikler ilk etapta herkes için kullanıma sunulmaz. Yani özelliği muhtemelen 2020 yılı sonuna kadar kullanabilir hale geleceğiz.

Facebook, bu özelliği yenilenen internet sitesinde kullanıma sunmuştu. Daha sonra Android cihazlara gelmesinin ardından son olarak iOS kullanıcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz