Ana Sayfa Apple Apple tasarım anlayışıyla yapılan Apple Car konsepti

Apple tasarım anlayışıyla yapılan Apple Car konsepti

0

Yaklaşık 5 yıl önce ortaya atılan ve 2020 yılında tekrar gündeme gelen Apple, elektrikli araç yapacak iddiası tasarımcıları harekete geçirdi. Concept Creator adlı YouTube kanalı, Apple tasarım anlayışını baz alarak Apple Car konsepti oluşturdukları videoyu yayınladı.

İlk Apple Car konsepti yayınlandı

Her ne kadar geliştirilecek araç hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmasa da Apple Car’ın 2024 yılında tanıtılacağı tanıtılacağı iddialar arasında yer alıyor. Tasarımı yapan Concept Creator, şirketin tasarım anlayışını konsept tasarımı ortaya çıkardıklarını açıkladı.

Tasarımıyla dikkat çeken Apple Car konsepti

Keskin hatlara ve alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olan Apple Car, gelecekte nasıl tasarımlar ile karşılaşacağımız hakkında ipucu veriyor. Reuters raporuna göre hem Apple hem de Tesla lityum demir fosfat (LFP) bazlı batarya üzerine çalışıyor.

Her iki şirketin de yeni batarya teknolojileriyle anılması gelecekte ortaklık kurulma ihtimalini akıllara getirdi. Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da hem tasarım hem de donanım konusunda farklı şirketler ile anlaşma yapılacağı tahmin ediliyor.

YouTube video


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar