Ana Sayfa Haberler 17 dakikada WWDC 2021 özeti

17 dakikada WWDC 2021 özeti

0

Apple‘ın her yıl düzenlediği ve merakla beklenen WWDC (Apple Worldwide Developers Conference) 2021 etkinliği dün akşam gerçekleşti. Şirketin dünyanın en dört bir yanından geliştiricilerle bir araya geldiği konferans, aynı zamanda iOS, macOS, watchOS ve tvOS gibi yazılımları son güncellemeleri ile kullanıcılarla buluşturdu.

WWDC 2021 özeti

Sözü uzatmadan Apple’ın son kullanıcı için açıkladığı yenilikleri bir araya getirdiğimiz videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Açılışı merakla beklenen iOS 15 işletim sistemi duyurusu ile gerçekleştiren Apple, iPhone cihazlarına gelecek bir dolu yeniliği kullanıcılara tanıttı. Ardından iPadOS 15, watchOS 8 ve macOS 12 yazılımlarına yer verdi.

iOS 15

WWDC 2021 etkinliğinde Apple, iPhone’un kalbi iOS 15’i duyurdu. Yeni işletim sisteminin özellikleri arasında FaceTime, Haritalar, bildirimler, fotoğraflar, araç kilitleri, Hava Durumu ve Apple Wallet gibi hizmetlerde yeniliklere yer verildi.

iPadOS 15

iPadOS 15 güncellemesinde çok sayıda iPhoıne özelliğini iPad’e taşıyan Apple başlıca FaceTime, Widget, Notlar, Uygulama Kitaplığı, Safari, çoklu görev, çeviri ve Swift Backgrounds için yenilikler gerçekleştirdi.

watchOS 8

Şirket elbette bu etkinlikte Apple Watch kullanıcılarını da unutmadı. watchOS 8 güncellemesi ile hayranları karşısına çıkan Apple, başta sağlık özellikleri olmak üzere akıllı saat cihazlarına bir dolu yenilik kazandırdı.

macOS 12 Monterey

WWDC 2021 etkinliğinin bir diğer dikkat çeken duyurusu ise macOS 12 oldu. Şirketin tüm bilgisayarlarında uzun yıllardır başarı ile kullandığı macOS, yeni sürümü ile dikkatleri üzerine çekti. Monterey adıyla yayınlanan güncelleme AirPlay, Shortcuts, Notlar, Safari ve Focus gibi hizmetlerine iddialı yenilikler kattı.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar