Ana Sayfa Apple Apple kurucularından Steve Wozniak, uzay şirketi kurdu!

Apple kurucularından Steve Wozniak, uzay şirketi kurdu!

0

1 Nisan denince akla ilk olarak “şaka” gelse de bu tarihin Apple için önemi büyük. 1 Nisan 1976’da Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne, Apple’ı kurdu ve marka, Steve Jobs’un garajında üretilen ilk bilgisayar Apple-1 ile sektöre ilk adımını attı.

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Privateer adında bir uzay şirketi kurduğunu duyurdu. 71 yaşındaki bilgisayar mühendisi, böylece Elon Musk, Jeff Bezos ve Richard Branson gibi milyarderlerin ardından uzay yarışına katılan son isim oldu.

Steve Wozniak’ın uzay girişimi Privateer, Twitter’da yayınlanan ve “Diğerlerinin aksine bir özel uzay şirketi başlıyor.” yazan şifreli bir mesaj ile açıklandı.

Wozniak, bu girişim ile birlikte şirketin çevre dostu olacağına dair fikirlerin yer aldığı bir video da paylaştı.

Wozniak, yeni uzay girişimİnde eski Apple mühendisi ve Ripcord kurucusu Alex Fielding ile birlikte çalışıyor. İkili, 2002’de GPS akıllı etiketleri geliştiren bir şirket olan Wheels of Zeus’u da kurmuştu.

Öte yandan, Privateer’ın web sitesinde şirketin ‘uzayı tüm insanlık için güvenli ve erişilebilir kılmak için çalışmak’ gibi bir amacı olduğu yer alıyor, ancak bunun ne anlama geldiği henüz açıklanmadı.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz