Ana Sayfa Apple iPhone 13’te sorunlar bitmiyor: CarPlay sorunu gündemde

iPhone 13’te sorunlar bitmiyor: CarPlay sorunu gündemde

0

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 15 sürümü oldukça sıkıntılıydı, iPhone 13 kullanan ve iOS 15 sürümüne geçen kullanıcılar Spotify ve iCloud gibi bir dizi sorundan sonra şimdi de Apple CarPlay ile ilgili sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

Apple Destek ve MacRumors Forum kullanıcıları, CarPlay’de yer alan herhangi bir uygulama üzerinden müzik çalmaya çalıştıklarında sistemin çöktüğünü belirtti.

iPhone 13 ailesi CarPlay sorunuyla gündemde

iOS 15 yüklü iPhone 11 ve iPhone 12 ile denediklerinde bu sorun ile karşılaşmadıklarını belirten kullanıcılar, cihazlarını birkaç kez eşleştirmeyi denediklerini ve işe yaramadığını açıkladı.

Sorun ile ilgili Twitter’da da binlerce şikaye mevcut. Hem kablolu hem de kablosuz bağlantıda bu sorunu yaşadığının altını çizen iPhone 13 kullanıcıları,

https://twitter.com/BCharnovesky/status/1441837680942145536?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1441837680942145536%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fshiftdelete.net%2Fiphone-13-kullanicilari-carplay-sorunundan-sikayetci

Bir kullanıcı, Apple’ın destek hesabını etiketleyerek, “iPhone 13 Pro Max cihazım ile müzik çalmaya çalıştığımda CarPlay neden duruyor? Başka araçlarda da denedim, cihazımı sıfırladım ve ayarları eski haline döndürdüm ancak hiçbir sonuç alamadım. Bunun en kısa sürede düzeltilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bazı kullanıcılar sorunun Apple Müzik ayarlarındaki ekolayzır sekmesinde yer alan Late Night‘ın kapattığında sorunun çözüldüğünü söyledi. Birkaç kullanıcı ise ağ ayarlarını sıfırlayarak sorunu çözdüklerini belirtti.

Henüz Apple tarafından sorun ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Bir sonraki iOS 15 güncellemesinde CarPlay, Spotify ve iCloud başta olmak üzere birçok hatanın giderileceği tahmin ediliyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz