Ana Sayfa Apple Apple ürünlerine zam geliyor!

Apple ürünlerine zam geliyor!

0

Popüler teknoloji devi Apple, son zamanlardaki haberleriyle kullanıcılarını oldukça heyecanlandırmayı başardı. Yeni iPhone 13 serisini tanıttıktan sonra şirket, bugün düzenleyeceği Unleashed etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Her ülkede olduğu gibi Apple ürünleri ülkemizde de oldukça ilgi görüyor.

Ne yazık ki yeni Apple ürünleri zamlarla birlikte gelecek. Ortaya çıkan bilgilere göre, son dönemlerdeki artan kur oranlarını göz önünde bulunduran şirket, bazı ülkelerdeki uygulama ve abonelik fiyatlarına zam yapmaya hazırlanıyor. İşte ayrıntılar…

Apple ürünlerine zam geliyor

Kısa süre önce Apple tarafından Türk bir müşteriye atılan e-posta, şirketin planlarını ortaya çıkardı. Teknoloji devi tarafından gönderilen bildiride, “Merhaba Bora, İş yaptığımız pazarlardaki vergiler ya da kur oranlarını değiştiğinde, fiyatlarımızı güncellememiz gerekiyor. Önümüzdeki günlerde aşağıda belirtilen bölgelerdeki App Store fiyatları (Abonelik servisleri dahil) artacak.”

Söz konusu ülkeler arasında TürkiyeTayland ve Bahamalar yer alıyor. Bu da demek ki önümüzdeki günler içerisinde ülkemizdeki Apple kullanıcıları zam ile karşı karşıya kalacak. Söz konusu oranların tam olarak ne kadar değişeceği ise şu an için gizemini koruyor. Apple’ın ülkemizde ise birkaç servisi bulunuyor. Bunlardan bazılarının zam öncesi fiyatı ise şu şekilde:

  • Apple Arcade: 34,99 TL.
  • Apple Music: 13.99 TL
  • Apple TV+: 34,99 TL
  • iCloud: 50 GB başlangıç 6.99 TL
  • Apple One: 14.95 Dolar ( Ülkemizde yerel fiyatlandırma ile alınamıyor)

Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz