Ana Sayfa Apple iPhone 14, işlemci konusunda ciddi sorunlar yaşayabilir

iPhone 14, işlemci konusunda ciddi sorunlar yaşayabilir

0

Apple’ın en büyük iş ortaklarından biri olan Tayvan merkezli yarı iletken üreticisi TSMC’nin yaşadığı üretim sorunları, iPhone 14’ün 3nm işlemci ile gelmesini engelleyebilir.

TSMC, 3nm yonga üretimine geçişte zorluklarla karşılaşıyor ve bu da gelecekteki iPhone 14 akıllı telefonlarının 3nm yonga seti ile piyasaya sürülmesini zorlaştırabilir

Bildiğiniz gibi iPhone 13’te bulunan Apple A15 Bionic işlemci 5nm işlem teknolojisi kullanılarak üretiliyor ve TSMC birkaç yıldır yeni nesil çipler için 3nm işlem teknolojisine geçişi hızlandırırken bazı zorluklarla karşılaşıyor.

iPhone 14 satışlarını olumsuz etkileyebilir

2022 model iPhone’un şirketin mevcut nesil akıllı telefonlarıyla aynı 5nm yonga setine sahip olması muhtemel. Bu gelişme de bazı kullanıcıların iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde yükseltme yapmayacaklarından dolayı, gelecekteki Apple akıllı telefonların satışlarını olumsuz etkileyebilir.

Ancak tüm bu olumsuzluk ve gecikmelere rağmen TSMCIntel ve Qualcomm gibi diğer yonga üreticilerinin önünde, 3nm yongaları piyasaya süren ilk şirket olacak.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz