Ana Sayfa Haberler Instagram’da abonelik dönemi başlıyor: Türkiye fiyatları nasıl?

Instagram’da abonelik dönemi başlıyor: Türkiye fiyatları nasıl?

0

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde olan Instagram, yeni bir özelliğini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bir süredir ‘ücretli abonelik’ özelliği üzerinde çalışan firma, bu özellikle birlikte kullanıcılarına para kazandırmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın uygulama mağazası App Store sayfasında değişiğe giden Instagram ‘In-App Purchases’ yani ‘Uygulama İçi Satın Alımlar’ bölümü ekledi.

Para kazanmanın bir başka hali

Kullanıcı sayıları baz alındığında sosyal medyanın en popüler platformları arasında gösterilen Instagram bir süredir bu durumu gelire çevirmenin yollarını arıyor.

Instagram, abonelik planlarını henüz tam olarak detaylandırmamış olsa da, Instagram Başkanı Adam Mosseri Haziran ayında yaptığı açıklamada platformun planları hakkında önemli ipuçları paylaşmıştı.

Üç tür model üzerinde çalıştıklarının altını çizen Mosseri abonelik sistemi için ‘Bunu çok seviyorum çünkü bu kullanıcı ile içerik üreticisi arasında doğrudan bir ilişkinin kurulmasını sağlıyor’ ifadesini kullanmıştı.

Fiyatlar ne durumda?

‘Instagram Badge’ ve ‘Subscriptions’ olmak üzere iki farklı opsiyon sunan platformun 10,99 TL ila 54,99 TL arasında değişen fiyat listesi ortaya çıktı.

Önümüzdeki günlerde aktif hale getirilmesi beklenen yeni özellik ile içerik üreticilerinin ‘abonelere özel hikaye’ yayınlamasının önünün açılması bekleniyor.

İlk olarak ABD’de kullanıma girmesi beklenen özelliğin kısa süre içinde dünya genelinde aktif hale getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar