Ana Sayfa Apple Apple, Google’a gizli gizli reklam mı veriyor?

Apple, Google’a gizli gizli reklam mı veriyor?

0

Forbes, Apple‘ın daha fazla para kazanmak adına en kazançlı App Store uygulamalarını tanıtmak için gizlice Google reklamları satın aldığını ortaya çıkardı.

Forbes’a göre Apple, TinderBumbleHBOMasterclass ve Babbel uygulamalarına aboneliklerden milyonlarca dolar gelir elde ediyor ve bu yüzden şirketin kendisi bu uygulamaları tanıtmak için yatırım yapıyor.

Geliştiriciler, iPhone üreticisinin izinsiz bir şekilde reklam yerleştirdiğini ve Google’ın bunları kaldırmadığını belirtiyorlar. Yayınlanan reklamlar ise Apple ile herhangi bir bağlantı olduğunu göstermiyor, markaların ve uygulama yayıncılarının reklamlarına benziyor.

 

Apple uygulamalardan %30 komisyon alıyor

Büyük geliştiricilerin Apple’ın bu uygulamasından memnun olmadıklarını belirtmekte fayda var. Çünkü App Store üzerinden abone olan müşterilerden %30 daha az kazanç elde ettikleri için işlerine zarar veriyor. Bu %30’luk komisyon ise doğrudan Apple’ın kasasına girmekte.

App Store politikasında yapılan ve geliştiricilerin uygulama mağazasının dışından da ödeme almasına olanak tanıyan değişiklikten sonra, Apple’ın bu uygulamalar için reklam satın almaya devam edip etmeyeceği merak konusu.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz