Ana Sayfa Haberler iPhone 5 ve iPhone 5c kullanıcılarına WhatsApp sürprizi!

iPhone 5 ve iPhone 5c kullanıcılarına WhatsApp sürprizi!

0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çeşitli iPhone modelleri ve Android akıllı telefonlar için kullanılabiliyor. Ancak, zaman zaman Meta’nın sahip olduğu platform, eski telefonlar için desteği keser. Birkaç gün içinde WhatsApp, Apple’ın iPhone 5 ve iPhone 5c de dahil olmak üzere düzinelerce akıllı telefonda çalışmayı durduracak.

WhatsApp, iPhone 5 ve iPhone 5c’de çalışmayı durduracak

GizChina tarafından belirtildiği üzere WhatsApp, 31 Aralık 2022’de yaklaşık 50 farklı cihazda çalışmayı durduracak. Listedeki tüm cihazlar arasında iPhone 5 ve iPhone 5c yer alıyor.

Ne yazık ki, WhatsApp zaten Ekim ayında iOS 10 ve iOS 11 için uygulamasını durdurduğu için bu sürpriz olmadı. Bu, iPhone 5 ve iPhone 5c sahiplerinin artık uygulamanın en son sürümünü yükleyemeyeceği anlamına geliyor.

iPhone 5, 2012 yılında iOS 6 ile piyasaya sürüldü ve 2019 yılına kadar iOS 10.3.4 ile güncellendi. 2013 yılında iOS 7 ile piyasaya çıkan iPhone 5c de iOS 10.3.4 ile 2019 yılına kadar güncellendi. Bunun nedeni, iPhone 5c’nin iPhone 5 ile aynı A6 çipini paylaşmasıydı. Hala iOS 10 veya iOS 11 çalıştıran bir iPhone 5s veya daha yenisine sahip olan kullanıcılar, WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek için işletim sistemini güncelleyebilecek.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz