Ana Sayfa Haberler Apple Watch 7 alınır mı? Apple Watch 8 fiyat farkına değer mi?

Apple Watch 7 alınır mı? Apple Watch 8 fiyat farkına değer mi?

0

2021 yılında iPhone 13 ile birlikte tanıtılan Apple Watch 7 hala alınır mı? En yeni Apple Watch 8 ile arasındaki fiyat farkına değer mi? Cevabı videomuzda.

Apple Watch 7 alınır mı?

Apple Watch 7 veya Apple Watch 8 satın almak için buraya tıklayın

Apple’ın iPhone 13 ile birlikte tanıttığı en yeni akıllı saati Apple Watch Series 7, tasarımsal olarak büyük oranda aynı kalsa da ekran boyutu önemli oranda büyümüş. Küçük olarak bilinen Apple Watch’ın ekran boyutu 40mm’den 41mm’ye, büyük olan varyantın boyutu ise 44 mm’den 45 mm’ye çıkarılmıştı.

1.7 mm kalınlığındaki çerçeveye, Always on Display modunda yüzde 70 daha parlak olabilen ekran eşlik etmiş. Series 7, siyah arka planın üzerinde beyaz yazıların sönük kalmasını sorununu da çözüyor. Beyaz tonlar artık yüzde 70’e kadar daha parlak hale gelerek okunabilirliği yükseltebiliyor.

Önceki serilerde de olan su geçirmezlik iddiası IPX6 ile geliştirilerek yeni nesle aktarılmış. Bununla birlikte toz geçirmezlik konusunda daha iyi hale getirilmiş.

Pil konusundaki vaat ise yeni neslin tek şarjla 18 saat kullanım sunabilmesi. Üstelik önceki nesle göre Type-C ile yüzde 33 daha hızlı şarj da sunuluyor. Büyüyen ekranla birlikte doğal olarak güç tüketiminin artacağı biliniyordu, Apple bu noktada daha büyük batarya yerine daha hızlı şarj olan bataryayı seçmiş.

Yeni Apple Watch; gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil, mavi ve PRODUCT (RED) renk seçeneklerine sahip. Yani toplamda 5 renk seçeneği bize sunulmuş durumda.

Apple Watch Series 7 ile açık havada yapılan bisiklet sürüşlerine daha kapsamlı bir destek geldi. Eğer bisiklet modunda kaza yaparsanız saat bunu otomatik olarak algılayıp acil servise iletecek. Bununla birlikte mola verdiğinizde ya da ışık görüp durduğunuzda saat yine bunu anlayıp antrenmanı duraklatacak.

Apple Watch Series 7 teknik özellikler

Ekran: 41mm ve 45mm kavisli OLED
İşlemci: 2 çekirdekli 64 bit Apple S7
Depolama: 32 GB
Batarya: 18 saat pil ömrü, 45 dakikada %80 dolum, – Type C ile şarj
Renk seçenekleri: Gece yarısı, yıldız ışığı, yeşil, mavi ve PRODUCT (RED)
Dayanıklılık: IPX6 sertifikası ile 50 metreye kadar su geçirmezlik, toza karşı direnç


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz