Ana Sayfa iPhone iPhone 15 Apple, iPhone 15 serisinde temel taşını değiştiriyor!

Apple, iPhone 15 serisinde temel taşını değiştiriyor!

0

Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre önümüzdeki eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinin Avrupa versiyonları da artık cep telefonu bağlantısı için sadece eSIM kullanacak. Tabii bu durumun yalnızca Fransa özelinde olabileceği belirtiliyor. Fakat Apple genellikle çoğu Avrupa ülkesinde aynı üretim hattından çıkan cihazları satıyor. Bu da Avrupa genelinde bir karar alındığına işaret ediyor.

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro, sadece eSIM ile gelecek!

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında ABD’deki tüm iPhone 14 modellerinden SIM kart yuvasını kaldırdı. Yani müşterileri eSIM kullanması için zorladı. Bununla birlikte kullanıcılar, fiziksel bir nano-SIM kart kullanmadan bir cep telefonu planını eSIM’leri kullanmaya başladı. Bu durumun global pazara da yayılması bekleniyordu.

Zaten mevcuttaki eSIM’lerin kullanılabilirliği genişledikçe, SIM kart yuvasının ABD dışında da kaldırılması kaçınılmaz görünüyor. Ancak geçişin tamamlanması birkaç yıl daha sürecektir. Yine de Apple’ın iPhone 15 serisini Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Ayrıca Apple, kaybolan veya çalınan bir iPhone’dan çıkarılamadıkları için eSIM’leri fiziksel SIM kartlardan daha güvenli olarak tanıtıyor. Dolayısıyla bu geçiş çok daha hızlı olacak.

iPhone 11 hala alınır mı?

Ek olarak, iPhone’da Ayarlar uygulamasında sekiz adete kadar eSIM yönetilebildiğinden seyahat ederken fiziksel SIM kart alma, taşıma ve değiştirme gereksinimi ortadan kaldırılarak kullanıcıların hayatı kolaylaştırıyor. Zaten iPhone 13 ve sonraki modellerde de aynı anda iki eSIM’i etkinleştirebilirler.

Bu gelişmelerle birlikte, SIM kart yuvasının kaldırılması gelecekte Apple dışındaki üreticilerde de daha fazla cihazda yaygın hale gelebilir. Ancak, bazı kullanıcılar için fiziksel SIM kartların hala tercih edilen ve kendince avantajları olan bir seçenek olduğunu unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla zorlayıcı kararlar tepki çekebilir.

Apple’ın iPhone 15 serisi hakkında henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da şirketin her yıl Eylül ayında yeni iPhone modellerini piyasaya sürdüğü düşünüldüğünde, iPhone 15 serisinin ve zorunlu eSIM geçişinin bu yılın sonlarında hayatımıza girmesi bekleniyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz