Ana Sayfa Haberler Apple’dan gizemli paylaşım!

Apple’dan gizemli paylaşım!

0

Apple her sene olduğu gibi bu yıl da WorldWide Developer Conference (WWDC 2023) etkinliğinde yeni işletim sistemleri ile birlikte bazı yeni cihazlarını sergileyecek. Teknoloji devi her yıl alışık olduğumuzun aksine organizasyona gizemli bir etkinlik ismi verdi.

Apple, karma gerçeklik gözlüğünü 5 Haziran’da tanıtacak

5 Haziran’da düzenlenecek olan ve tüm gün sürecek olan organizasyonun adı gizemli bir şekilde “Apple Park’ta Özel Etkinlik” olacak. Apple bu konuda herhangi bir açıklama yapmış değil ancak bizim bu ismin nedeni olarak bazı tahminlerimiz mevcut.

Şirketin “Apple Park’ta Özel Etkinlik” ismi ile birlikte yeni karma gerçeklik gözlüğünü öne çıkaracağını düşünüyoruz. Haziran ayında tanıtılacağı uzun zamandır konuşulan AR/VR gözlük odaklı bir etkinlik ile şirket yeni teknolojilerini tanıtabilir.

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinlik ile Apple, tanıtım sırasında ziyaretçilerine karma gerçeklik deneyimi yaşatabilir. Şirketin tüm tanıtımı da bu gözlükler üzerinden yapması da ihtimaller dahilinde bulunuyor.

Apple Reality Pro’nun en güçlü karma gerçeklik gözlüklerinden biri olması bekleniyor. Sony imzalı mikro OLED ekranlara sahip olacağı söylenen AR/VR gözlükte TSMC tarafından üretilen çift işlemcinin yer alması bekleniyor. Karma gerçeklik gözlüğünde ayrıca 12 kameraya ve harici bir güç kaynağına yer verilecek.

Apple’ın yeni AR/VR gözlüğünün fiyatının ise tüm bu özellikler ile birlikte 3 bin doları bulması bekleniyor. Bu fiyat etiketi ile karma gerçeklik gözlüğünün genel kullanıcılardan çok profesyonellere yönelik olacağını söylemek yanlış olmaz.

Yeni AR/VR gözlüğü ile Apple yeni bir dönemin de kapılarını aralıyor olabilir. Reality Pro’nun başarılı olması durumunda diğer üreticiler de Apple’ın yolunu izleyecektir.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz