Ana Sayfa iPhone iPhone 15 iPhone 16 Pro’da kamera teknolojisi yenileniyor: işte son dedikodular

iPhone 16 Pro’da kamera teknolojisi yenileniyor: işte son dedikodular

0

iPhone 15 gün yüzüne çıkacak gibi görünüyor. Ama daha da heyecan verici olanı, iPhone 16 hakkında dolaşan dedikodular. Özellikle Pro modellerinde devasa bir kamera güncellemesi olabilir!

Apple uzmanı Ming-Chi Kuo’nun iddiasına göre, iPhone 16 Pro ve Pro Max modelleri, bu yılki modellere kıyasla çok daha özel bir kamera tasarımına sahip olacaklar.

Üzgünüz ki, daha pahalı iPhone 16 modelleri hakkında pek fazla detay yok. Kuo’nun raporu daha çok bileşen üreticileri arasındaki yarıştan bahsediyor, ama buna fazla takılmamıza gerek yok.

Her yeni iPhone geldiğinde, kamera yenilikleri de beraberinde gelir. Ancak gelecek yılın vurgusu düşük ışık performansında olacak gibi duruyor. Ayrıca, Pro ve diğer modeller arasında yine kamera konusunda farklar olacak.

iPhone 15 ve 16: kameralarda beklenen yenilikler

Kuo’ya göre, Sony’nin kamera sensörleri konuşuluyor: Bu yeni kamera teknolojisi demek oluyor ki, mevcut kameralardan iki kat daha fazla ışık yakalanabilir.

Yığılmış tasarım, sensörün iki önemli parçasını ayırıyor: fotodiyotlar ve piksel transistörler. Bu sayede ışığı yakalayan fotodiyotlar daha büyük olabilir, ama piksel boyutu aynı kalır.

Aslında iPhone 15’e de benzer bir özellik gelecek gibi görünüyor. Ama iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, bu özelliği daha da geliştiriyor gibi. Şu an gözlerimiz iPhone 15’teki yeniliklerde. Eğer sızıntılar doğruysa, 13 Eylül, Apple’ın yeni amiral gemisi telefonlarını tanıtacağı büyük bir gün olacak.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz