Ana Sayfa Apple Yeni Mac Pro modelleriyle gelen yenilikler: M2 ve M3 çipleri

Yeni Mac Pro modelleriyle gelen yenilikler: M2 ve M3 çipleri

0

2023 WWDC etkinliğinde, Apple M2 Ultra işlemcili yeni Mac Pro modelini duyurdu. Ürünün çıkışı, üretimde yaşanan sorunlar nedeniyle belirsizdi. Ancak Apple, 2019 modeline benzeyen bir tasarımla, bazı önemli özellikleri çıkarmadan bu yeni ürünü tanıttı.

WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılan Yeni Mac Pro özellikleri

En son, gelecekteki M3 çipleri hakkında konuşuluyordu. Bu yeni çip daha güçlü olabilir; ancak tüm Mac modellerinin bu güncellemeyi alıp almayacağı henüz belli değil. M3 Ultra Mac Pro’nun hayata geçme ihtimali düşük görünüyor.

Çipin temel ve üst seviye modelleri konuşulurken, Apple’ın yeni bir Mac Pro modeli çıkarıp çıkarmama konusu tartışılıyor. “Eğer Apple bu yolu seçerse” şeklinde ifade edilen görüş, Mac Studio’nun profesyonel kullanıcılar için en üstün seçenek olabileceğini düşündürüyor.

Mac Pro, RAM, CPU veya GPU yükseltme seçenekleri sunmadığı için, şu an M2 Ultra Mac Studio modelini tercih etmenin temel nedeni, farklı PCIe yuvaları ekleyebilme olasılığıdır. Farklı bileşenlere rağmen, çoğu müşteri yeni Mac Studio modelini tercih ediyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz