Ana Sayfa Apple Apple Watch X’in yeni tasarım planları

Apple Watch X’in yeni tasarım planları

0

2015 yılında Apple Watch adlı akıllı saat piyasaya sürüldü. Şimdi ise Apple’ın 10. yıl dönümü yaklaşıyor. Bu özel yıl dönümünde, 2024’te veya 2025’te büyük bir güncelleme bekleniyor.

Apple Watch X’in yeni tasarımı

Mark Gurman’a göre, Apple, Apple Watch’ta büyük bir değişiklik planlıyor. Bu değişiklik, cihazın 10. yıl dönemi ile aynı zamana denk gelecek. Apple, Apple Watch’u şu ankinden daha ince ve daha sade bir görünüme sahip olmasını istiyor.

Kayışlar

Apple, şu anda Apple Watch’un bantlarını takma şeklini değiştirmek üzere çalışıyor. Planlanan manyetik sistem, mevcut bant takma yerlerini değiştirebilecek potansiyele sahip.

Bu değişiklik, daha ince bir saat kasası oluşturarak ve iç bileşenler için daha fazla alan açarak yardımcı olabilir.

Ancak yeni bağlama sistemi, eski bantlarla uyumlu olmayabilir. Geçmiş modellerde olduğu gibi, Apple önceki bantları yeni modellerle kullanıma uygun hale getirme çabasında.

Manyetik bant sistemi, Apple Watch X modeliyle birlikte mi gelecek yoksa bant tasarımını değiştirme planlarını hayata geçirip geçirmeyecekleri henüz belirsiz.

Ekran

Apple Watch için mikroLED ekran teknolojisi üzerine çalışıldığı söylentisi var. 2025’te mikroLED ekranlı bir saat çıkabilir. Bu, Apple Watch X’in çıkışıyla uyumlu. Böylece Apple Watch X, yeni ekranlı ilk saat olabilir.

MikroLED teknolojisi, daha az enerji harcayan ve daha uzun ömürlü bir ekran sağlayabilir. Ekranın parlaklığı ve renkleri daha iyi olabilir. Hızlı tepki süreleri ve daha iyi kontrast gibi avantajları da mevcut. Apple, bu teknolojiye uzun bir süredir yatırım yapıyor ve geliştiriyor.

Sağlık özellikleri

Apple Watch X için yeni sağlık özellikleri hakkında kesin bilgi bulunmasa da Apple’ın önemli gelişmeler üzerinde çalıştığı biliniyor. Örneğin, tansiyon ölçümü gibi özellikler üzerinde çalışılıyor ve bunların 2025 gibi bir tarihte kullanıma sunulması muhtemel görünüyor.

Ayrıca kan şekeri ölçümü gibi özellikler de gelebilir, ancak henüz tam olarak hazır olmayabilir. Bu tür yeniliklerin Apple Watch’a eklenmesi birkaç yıl sürebilir.

Apple watch X’in çıkış tarihi

Gurman’a göre, yeni saatin 2024 veya 2025‘te çıkıp çıkmayacağı henüz kesin değil. Orijinal Apple Watch, 2014’te duyuruldu, ama 2015 Nisan’ında çıktı, bu yüzden Apple, yıl dönümü için her iki tarihi de seçebilir.

2023, Apple Watch Serisi 9’un piyasaya sürülmesi demek. Bu yüzden Seri 10 veya “X” adının 2024’e daha uygun olabileceği düşünülüyor, ama “X” adı şu an sadece tahminlerde bulunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz