Ana Sayfa Apple iPhone 15 Modelleri ve Ekran Devrimi

iPhone 15 Modelleri ve Ekran Devrimi

0

Apple, yeni iPhone 15 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu seri, OLED ekran teknolojisiyle dikkat çekiyor. OLED ekranlar, daha canlı renkler, daha yüksek kontrast ve daha düşük güç tüketimi sunuyor. Ancak OLED ekranların üretimi ve tedariki de bazı sorunlarla karşılaşıyor

LTPO OLED Ekranlar

Apple, yeni iPhone 15 serisini bugün tanıtacak. Dört modelden oluşan seri, Samsung’un OLED ekranlarıyla dikkat çekecek.


iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max isimli modeller, OLED teknolojisine sahip ekranlarla gelecek.

Samsung, bu ekranların %70’ten fazlasını sağlayacak. (Samsung’un iPhone 15 cihazlarının %70’ten fazlası için OLED paneller üreteceği söyleniyor).

BOE Sorunları ve Samsung’a Sipariş


Apple, aslında iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri için Çinli BOE firmasından OLED paneller alacaktı. Ancak BOE, Apple’ın kalite kontrol testlerini geçemedi ve Face ID sorunlar yaşadı.

Bu yüzden Apple, siparişleri Samsung’a verdi. (BOE’nin sorunları çözmesi halinde, 2024 yılında üretilecek olan üniteler için bazı siparişler alabileceği belirtiliyor).


iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri, LTPO OLED ekranlara sahip olacak. Bu ekranlar, değişken yenileme hızına sahip olacak ve maksimum 120 Hz’e kadar çıkabilecek. (LG ve Samsung’un bu ekranları Apple için sağlayacağı bildiriliyor).

Fiyat Artışı İddiası


iPhone 15 serisinin fiyatları henüz açıklanmadı. Ancak Samsung’a daha fazla sipariş verilmesi nedeniyle fiyatların artabileceği iddia ediliyor.

(Apple’ın daha fazla iPhone 15 Pro üretmek istediği ve bunun da fiyatları etkileyebileceği iddia ediliyor).


Apple’ın yeni iPhone 15 serisini merak edenler, bugün saat 20:00’de (Türkiye saatiyle) canlı yayını izleyebilirler.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz