Ana Sayfa Apple Sadece iPhone 15 modelleri için! İkinci iOS 17.1

Sadece iPhone 15 modelleri için! İkinci iOS 17.1

0
iOS 17.1

Apple bugün iOS 17.1’in ikinci sürüm adayı versiyonunu test amacıyla geliştiricilere sundu. Bu yazılım Apple’ın ilk sürüm adayını sunmasından birkaç gün sonra geldi. İkinci sürüm adayı iPhone 15 modelleriyle sınırlı ve diğer cihazlara indirilemeyecek. İşte ikinci iOS 17.1 için tanımlanan özellikler.

Sadece iPhone 15 için bir iOS 17.1!

Kayıtlı geliştiriciler, Ayarlar uygulamasını açıp Yazılım Güncelleme bölümüne giderek, “Beta Güncellemeleri” seçeneğine dokunarak ve iOS 17 veya iPadOS 17 Geliştirici Beta sürümünü açarak iOS 17.1 beta sürümüne katılabilirler. Beta sürümünü indirmek için bir geliştirici hesabıyla ilişkilendirilmiş bir Apple Kimliği gerekli.

iOS 17.1 şarkıları, albümleri, çalma listelerini, sanatçıları ve daha fazlasını favorilere ekleme seçeneği sunuyor. Favorilere eklenen içerikler Kitaplık’a ekleniyor ve öneriler için kullanılıyor. Şimdi Çalınıyor widget’ını kullanarak Kilit Ekranı’ndan favorilere ekleme yapılabilabiliyor. Ayrıca bir çalma listesi başlatırken artık şarkı önerilerini görebileceksiniz.

AirDrop aktarımları internet üzerinden tamamlanabildiği için yakın mesafenin korunması gerekmiyor. Ayrıca watchOS 10.1 çalıştıran bir Apple Watch artık iOS 17.1 çalıştıran bir iPhone ile NameDrop kullanabiliyor. iPhone 15 Pro’da iOS 17.1, cebinizdeyken Kamerayı veya El Fenerini etkinleştirmemenizi sağlıyor.

Diğer yeni özellikler arasında iPhone 15 Pro dışındaki modeller için Dynamic Island’da bir el feneri göstergesi yer alıyor. Apple’ın sürüm notları ise şöyle:

AirDrop

 • AirDrop menzilinden çıktığınızda içerik internet üzerinden aktarılmaya devam eder

StandBy

 • Ekranın ne zaman kapanacağını kontrol etmek için yeni seçenekler (iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max)

Müzik

 • Favoriler şarkıları, albümleri ve çalma listelerini içerecek şekilde genişletildi ve favorilerinizi kitaplıkta görüntülemek için filtreleyebilirsiniz
 • Yeni kapak resmi koleksiyonu, çalma listenizdeki müziği yansıtmak için renk değiştiren tasarımlar sunuyor
 • Şarkı önerileri her çalma listesinin altında görünür ve çalma listenizin havasına uygun müzik eklemeyi kolaylaştırır

Bu güncelleme ayrıca aşağıdaki iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini de içermektedir:

 • Kilit Ekranında Fotoğraf Karıştırma ile kullanmak için belirli bir albüm seçme seçeneği
 • Matter kilitleri için ev anahtarı desteği
 • Cihazlar arasında senkronize edilen Ekran Süresi ayarlarının güvenilirliği artırıldı
 • Bir Apple Watch’u aktarırken veya ilk kez eşleştirirken Önemli Konum gizlilik ayarının sıfırlanmasına neden olabilen bir sorunu düzeltir
 • Başka bir çağrıdayken gelen arayanların adlarının görünmemesine neden olan bir sorunu çözer
 • Özel ve satın alınan zil seslerinin metin tonunuz için seçenek olarak görünmemesine neden olan bir sorunu giderir
 • Klavyenin daha az yanıt vermesine neden olabilecek bir sorunu giderir
 • Çarpışma algılama optimizasyonları (tüm iPhone 14 ve iPhone 15 modelleri)
 • Görüntü kalıcılığına neden olabilecek bir sorunu düzeltir

Güncelleme iPad’de yeni USB-C Apple Pencil için de destek sunuyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz