Ana Sayfa Haberler Cumhuriyetin 100. yılına özel: İşte Today at Apple etkinlikleri!

Cumhuriyetin 100. yılına özel: İşte Today at Apple etkinlikleri!

0

Türkiye’nin 100. Cumhuriyet Bayramı ülke çapında havai fişekler, törenler ve sevinç gösterileriyle kutlanacak. Apple olarak, 100. Yılı Apple platformlarına yayılan özel içeriklerin yanı sıra Türkiye’nin parlayan uygulama geliştiricilerini ve Türkiye’de müziğin 100 yılını konuşacağımız Today at Apple Etkinlikleriyle kutluyoruz.

Cumhuriyetin 100. yılına özel derlenmiş, Türkiye’nin en iyi filmleri, şarkıları, uygulamaları ve oyunlarından oluşan listelerini farklı Apple platformlarında bulabilirsiniz. Apple’ın iftiharla sunduğu yerli sinemanın en iyilerinden oluşan 100 harika filmi Apple TV’de, Türkiye’nin müzik ile 100 yılını tarihimize damga vurmuş şarkılarları Apple Music listelerinde, Türk geliştiricilerin tasarladığı birbirinden harika uygulamaları ve oyunları App Store’da keşfedebilirisiniz.

Today at Apple etkinliklerinde ise Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’de müziğin çeşitliliğine dair bilgiler paylaşırken, diğer tarafta Meditopia, Otsimo ve Recontact’in yaratıcılarıyla uygulama geliştirmenin inceliklerini konuşacak, yaratıcı dünyanın yeniliklerini keşfedeceğiz. Sizlerle 100. yıla özel olarak hazırlanan Apple platformlarındaki içeriklerin tüm detaylarını aşağıda paylaşmak isteriz.

Today at Apple: Türkiye’nin müzik ile 100 yılı

Tarihimize damga vurmuş şarkılara kulak verin. Apple Music editörlerinin hazırladığı listelerle hem geçmişin izlerini hem de bugünü keşfedin. Cumhuriyet’in 100. yılını, müziğin Türkiye’deki bir asırlık macerasıyla kutluyoruz.

Alanında usta yazarlardan oluşan Apple Music editörlerinin hazırladığı bu özel bölümle TSM’den THM’ye, rock’tan hip hop’a, pop’tan arabeske Türkiye’yi etkileyen ve değişen dünyayla birlikte şekil değiştiren türlerin hikayelerinde yola çıkmaya hazır olun. Hem geçmişin izlerinin hem de geleceğin bakış açısının müzik üzerindeki etkisini gözlemleme şansı bulacağın listelerle her dönemin öne çıkan kayıtlarını keşfedebilirsiniz.

Cumhuriyet’in 100. yılını, müziğin Türkiye’deki bir asırlık macerasıyla kutluyoruz. Alanında usta yazarlardan oluşan Apple Music editörlerinin hazırladığı bu özel bölümle TSM’den THM’ye, rock’tan hip hop’a, pop’tan arabeske Türkiye’yi etkileyen ve değişen dünyayla birlikte şekil değiştiren türlerin hikayelerinde yola çıkmaya hazır olun. Hem geçmişin izlerinin hem de geleceğin bakış açısının müzik üzerindeki etkisini gözlemleme şansı bulacağın listelerle her dönemin öne çıkan kayıtlarını keşfedebilirsiniz.

Today at Apple: Harika bir yüzyıl, harika uygulamalar

Ülkenin yetenekli geliştiricilerinin oluşturduğu 100 muhteşem uygulama ve oyunu öne çıkarmak için daha iyi bir zaman olabilir mi? Türkiye’nin gün geçtikçe daha başarılı olan uygulama geliştirme stüdyoları, cebe sığan türlü türlü araçlar ve eğlence biçimleri üretiyor.

Bu uygulamalar ve oyunlar daha sağlıklı ve mutlu hissetmemize, yeni şeyler öğrenmemize, harika maceralara çıkmamıza, doyasıya içerik üretmemize ve daha fazlasını yapmamıza yardımcı olabiliyor. Cumhuriyetin 100. yılına özel derlenmiş, Türkiye’nin en iyi filmleri, şarkıları, uygulamaları ve oyunlarından oluşan listeleri keşfedin.

App Store 100. Yılı Özel İçeriklerle Kutluyor

App Store geliştirmecilerden ipuçları paylaşmaya devam ediyor. Uygulama geliştiricileriden Rina Onur Şirinoğlu oyun üreticilerinin başarılı olmak için oyuncuları neyin heyecanlandıracağını dikkatlice düşünmeleri gerektiğine değinirken, Zafer Elçik birbirinden farklı öğrenme becerilerine sahip çocuklar için uygulama üreten geliştirme şirketi Otsimo ile, özel eğitimi demokratikleştirmeyi hedefliyor.

Bir asırdır Türkiye, ülkenin dört bir yanından yerel hayatın izlerini yansıtan öykülerle, zengin bir edebiyat üretiyor. StorytelDinlebi ve TRT Dinle gibi uygulamaların sesli kitap, e-kitap ve radyo tiyatroları seçkisiyle unutulmaz bir Anadolu gezisine çıkabilirsiniz.

Türkiye’nin gün geçtikçe daha başarılı olan uygulama geliştirme stüdyoları, cebe sığan türlü türlü araçlar ve eğlence biçimleri üretmeye devam ederken, ülkenin yetenekli geliştiricilerinin oluşturduğu 100 muhteşem uygulama ve oyuna göz atabilirsiniz. Türk filmlerinin dijital dünyada yer sahibi olmasında önemli rol oynayan MUBI’nin editörlerinin Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak paylaştığı harika seçkiyi inceleyebilirsiniz.

Usta eşleştirmelerle başarıyı yakalamak için burayı tıklayın

Öğrenmeyi erişilebilir kılmak için burayı tıklayın

Edebiyatla Anadolu keşfmek için burayı tıklayın

Oyunlarla Türkiye Deneyimi için burayı tıklayın

Türkiye’den 100 uygulama ve oyun için burayı tıklayabilirsiniz

Türk sinemasının ikonları için burayı tıklayabilirsiniz

Cumhuriyet coşkusu için burayı tıklayabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz