Ana Sayfa Apple iOS 17.2 birçok yenilikle geliyor: Şarj sorunu çözülecek!

iOS 17.2 birçok yenilikle geliyor: Şarj sorunu çözülecek!

0
ios 17.2

Apple, bu yıl sona ermeden önce uyumlu iPhone modellerine iOS 17.2 güncellemesini yayınlayacak. Apple, onayladığınız hesapların bir Apple Music çalma listesine melodi eklemesine olanak tanıyan Apple Music’in ortak çalma listesi özelliğini güncellemeden çıkardı bile. İşte şarj sorununu bitirecek o özellik.

iOS 17.2 ile şarj sorununa veda!

Apple ayrıca iOS 17.2’de Journal özelliğini iPhone’a ekleyerek kullanıcıların Face ID veya Touch ID ile korunan cihazlarında kişisel bir günlük tutmalarına olanak tanıyacak. Heyecanla beklenen bir diğer değişiklik ise Eylem Düğmesi’ne Çeviri özelliğinin eklenmesi. iOS 17.2 ile gelen bir özellik, iOS 17.1.1 ile kısmen ortaya çıkan bir sorunu çözecek. Bu güncelleme yayınlandığından beri bazı iPhone kullanıcıları General Motors araçlarındaki kablosuz şarj cihazını kullanamıyordu.

Apple, iOS 17.2 RC (sürüm adayı) sürüm notlarında, “Belirli araçlarda kablosuz şarjı engelleyebilecek bir sorunu düzeltir” diye belirtti. Apple’ın notlarında özellikle GM’den bahseden hiçbir şey yok. Yine de Apple’ın GM’nin kablosuz şarj sistemindeki soruna odaklanması kesinlikle mantıklı görünüyor.

Ekim ayında, BMW’lerinde kablosuz şarj pedini kullanan bazı iPhone 15 serisi kullanıcılarının iPhone’larının içindeki NFC çipine zarar verdiği ortaya çıkmıştı. Sürüm notları ayrıca iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in telefoto kameralarında yapılacak bir iyileştirmeyi de içeriyor.

Notta iOS 17.2’nin “iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te uzaktaki küçük nesneleri yakalarken Telefoto kamera odaklama hızını iyileştireceği” belirtiliyor. Aynı modeller, iOS 17.2 yüklendikten sonra Vision Pro kulaklıkta görüntülemek üzere uzamsal video kaydedebilecek.

Bu güncelleme muhtemelen yılın son büyük güncellemesi olacak ve hava durumu widget’larında çeşitli iyileştirmeler içerecek. Bir diğer değişiklik ise AirDrop’a “genişletilmiş kişi paylaşımı seçenekleri ve iki iPhone’u bir araya getirerek biniş kartlarını, sinema biletlerini ve diğer uygun kartları paylaşma becerisini” içerecek bir iyileştirme getirecek.

Güncellemenin yüklenmesinin ardından, Qi2 kablosuz şarj iPhone 13 ve iPhone 14 serileri tarafından desteklenecek. Güncellemenin önümüzdeki hafta içinde gelmesi bekleniyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu güncelleme yeterince iyi mi? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz