Ana Sayfa Apple Apple’ın son hamlesi: Podcast deneyimi yenilendi!

Apple’ın son hamlesi: Podcast deneyimi yenilendi!

0

Apple, kullanıcı deneyimini sürekli iyileştirme yolculuğunda yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Apple Podcasts servisi, podcast dinleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak yeni özelliklere kavuştu.

Apple Podcasts için büyük güncelleme!

 1. Transkript Desteği:
  • Apple, kullanıcılara sesli içeriklerini metin olarak da sunma kararıyla erişilebilirliği artırıyor. Artık dinleyiciler, podcast oynatılırken eş zamanlı olarak transkripti okuyabilir veya bölüm sayfalarından doğrudan transkriplere erişebilirler.
  • Yapay zeka destekli otomatik transkript oluşturma özelliği sayesinde podcast yayıncıları kendi transkriptlerini sağlama seçeneğine sahip olacaklar veya Apple’ın otomatik olarak oluşturduğu transkriptleri kullanabilecekler.
 2. Hüküm ve Koşulların Güncellenmesi:
  • Apple, bu yeni özelliklerle birlikte Hüküm ve Koşullarını da güncelledi. Podcast yayıncılarının, Apple Podcasts Connect’e erişimlerini sürdürebilmeleri için bu yeni hüküm ve koşulları inceleyip kabul etmeleri gerekiyor.
 3. Apple Podcasters Programı için Güncellemeler:
  • Abonelik servisi sunan yayıncılar, Apple Podcasters Programı kapsamında güncellenmiş Podcasts Anlaşmasını gözden geçirip kabul etmekle yükümlü hale getirildi. Bu, abonelik modelini kullanan yayıncıların, değişen koşullara hızlıca uyum sağlamalarını ve dinleyicilerine kesintisiz hizmet vermeye devam etmelerini sağlayacak bir adım.

Apple tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Merhaba,

Apple Podcasts kullanıcıların podcast’lerimize daha rahat ulaşabilmesi için, yayınlarımıza transkript eklemekteyiz. Dinleyiciler, podcast’iniz çalarken eşzamanlı olarak transkripti okuyabilecek veya bölüm sayfanızdan transkripte erişebilecekler.

Apple Podcasts, şovlarınız için otomatik olarak transkript oluşturup gösterecek, veya siz kendi transkriptinizi sağlayabilirsiniz. Yeni özelliğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu iyileştirmenin bir parçası olarak, Hüküm ve Koşullarımızı güncelledik. Apple Podcasts Connect’e erişimi sürdürebilmek için, hüküm ve koşulları gözden geçirip kabul etmek üzere giriş yapın.

Ayrıca, Apple Podcasters Programı kapsamında abonelik teklif ediyorsanız, Apple Podcasts Connect’te Anlaşmalar sekmesini ziyaret ederek güncellenmiş Podcasts Anlaşması’nı gözden geçirip kabul etmelisiniz.

Saygılarımızla,

Apple Podcasts Ekibi


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz