Ana Sayfa Haberler Rabbit R1 rakibi iPhone 16S konsepti!

Rabbit R1 rakibi iPhone 16S konsepti!

0

Hâlâ iPhone 15 ile gezerken, Apple’ın iPhone 16’sının ufukta olduğunu bilmek güzel. Malum, her yıl eylül ayında Apple yeni bir iPhone serisi çıkarmayı âdet edinmiş ve bu yıl da farklı bir durum beklenmiyor. Ancak bu iPhone 16S konsept tasarımı kare formuyla beğenileri topladı. İşte detaylar…

iPhone 16S konsept tasarımı kare formunda ve yapay zekalı

Geçmişte olduğu gibi, Steve Jobs’ın ilk iPhone’u tanıtmasından bu yana, iPhone 16 ve iPhone 16 Pro varyantları bizi tahmin etmesi kolay özelliklerle selamlayacak. Yeni iPhone hakkında dedikodular ve sızıntılar daha uzun bir süre boyunca devam edecek, bu kesin. Ancak bu, tasarımcıların yeni konseptler tasarlamasına engel değil.

Uzun pil ömrü, daha fazla yapay zeka entegrasyonu ve belki de daha küçük bir ekran… Hemen herkes iPhone 16 Pro Max’in olası büyük ekran boyutları üzerine iddiaya girerken, Phone Industry adlı tasarım ekibi farklı bir bakış açısıyla karşımıza çıktı: Rabbit R1’den ilham alan bir iPhone 16S konsept tasarımı.

Rabbit (Tavşan) R1, tipik bir cihaz değil ve tasarımı da alışılmışın dışında. Köşeli küçük bir yapay zeka cihazı olan Rabbit, komutlarınızdan öğrenmek ve ortalama bir akıllı telefonun yapabileceğinden daha fazlasını yapmak üzere tasarlandı. Ancak son incelemeler, Rabbit’in gerçek dünyadaki performansının iddia edildiği gibi olmadığını gösterdi.

iphone-16s-konsept-tasarimi

Tabi ki asıl mesele bu değil. Bu haber, Rabbit R1’e benzeyen (üst ve alt kısımlardaki tutma çubukları hariç) iPhone 16S konsepti hakkında, çünkü cepte taşıyabileceğiniz en iyi yapay zeka cihazı, nihayetinde yine bir telefon olacak. Bahsi geçen konsept telefonun form faktörü Rabbit R1’den ilham almış olabilir, ancak bu konsept iPhone 16 kimliğini yeniden yaşatan bazı ilginç fikirler barındırıyor.

iPhone 16S, beklenen Yakalama Düğmesi fikrini, gelecekteki iPhone modellerinden alarak, bir cep kamerası gibi fiziksel bir tıklama düğmesi sunuyor. Bu da, telefonun bir kamerayı andıran hisse sahip olmasını sağlıyor. Bu varsayımsal yakalama düğmesi, iPhone 15 Pro‘nun karşısındaki Hareket Düğmesi gibi konumlandırılmış ve iPhone’a kamera benzeri bir hava katıyor.

Apple, yaklaşan iPhone 16 serisinde kamera dizilimini yeniden tasarlamayı düşünüyormuş, bu konsept ise S serisi iPhone’un temellerine sadık kalıyor ve arka tarafa sadece bir adet kamera koyuyor. iPhone 16S konseptinin dikkat çeken bir diğer yanı da kare form faktörünün yanı sıra, tamamen metal gövdesi ve arka taraftaki Apple logosunun etrafındaki ilginç hoparlör deseni.

Bu telefon, nostaljiyle modernliği bir araya getiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir cihazı satın almak ister miydiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz