Ana Sayfa Apple Apple, iOS 18 özelliğiyle iPhone’ları daha hızlı hale getiriyor

Apple, iOS 18 özelliğiyle iPhone’ları daha hızlı hale getiriyor

0

Apple, hafta başında yaptığı etkinlikte iOS 18 güncellemesini tanıttı. Firma, iOS 18 güncellemesiyle birlikte iPhone modellerine yeni özellikler ekledi ve bu özelliklerden biri de Oyun Modu oldu. Oyun Modu, iPhone kullanıcılarının oyun oynadığı sırasında cihazın daha hızlı hale gelmesini sağlıyor. Peki, Apple iPhone’ları Oyun Modu ile nasıl daha hızlı hale getiriyor? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

iPhone modelleri, Oyun Modu ile artık daha hızlı olacak

Apple, geçen yıl MacOS Sonoma’ya Oyun Modu’nu ekledi. Oyun Modu, Mac modellerinin oyun sırasında daha hızlı ve duyarlı hale gelmesini sağlıyor. Firma bu modu şimdi de iOS 18 güncellemesiyle iPhone modellerine getiriyor. Apple tarafından açıklanana göre Oyun Modu, tıpkı Mac modellerinde olduğu gibi iPhone modellerinin daha hızlı ve duyarlı hale gelmesini sağlayacak.

Oyun Modu, iPhone işlemcisinin en yüksek verimde çalışmasını sağlarken arka plan görevlerini de azaltacak. Bu sayede iPhone kullanıcıları için oyun deneyimi en iyi hale gelecek. Kısaca özetlemek gerekirse Oyun Modu, işlemciyi en yüksek verimde çalıştırarak bütün enerjisini oyuna yönlendirecek ve arka plandaki görevlere de daha az enerji harcayacak.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki Oyun Modu ile ilgili herhangi bir ayar olmayacak. Kullanıcıların oyuna başladığı anda Oyun Modu da otomatik olarak açılacak ve kapattığı anda da kapanacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iOS 18 ile gelecek Oyun Modu, iPhone kullanıcılarının oyun oynama süresini artıracak mı? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz