Ana Sayfa Apple iPhone 15 serisinin pili bitse de bazı özelliklerini çalıştırmaya devam edecek! İşte...

iPhone 15 serisinin pili bitse de bazı özelliklerini çalıştırmaya devam edecek! İşte detaylar…

0

Apple, hafta başında gerçekleştirdiği WWDC’de iOS 18 güncellemesini tanıttı. iOS 18 güncellemesiyle iPhone modellerinin yeni özellikleri ortaya çıktı. Fakat firmanın etkinlikte sunmadığı bazı özellikler de bulunuyor. Bu özellikler, iPhone 15 serisinin pil seviyesinin bitmesi halinde bile saati göstermeye ve Bul özelliğinin aktifliğinin devam etmesi oldu. Peki, iPhone’ların kapanması halinde bu özellikler nasıl kullanılmaya devam edecek ve ne işe yarayacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

iPhone 15’in pil seviyesi bitse bile saati göstermeye devam edecek

Apple hafta başında gerçekleştirdiği WWDC’de iOS 18 güncellemesini tanıttı. Etkinlikte iPhone modellerine gelecek yeni özelliklerin bir kısmı sunuldu. Bugün MacRumors tarafından yayınlanan haberde iOS 18 Beta güncellemesini yükleyen bir iPhone kullanıcısında WWDC’de sunulmayan özelliklerden iki tanesi ortaya çıktı.

iOS 18 Beta güncellemesine sahip bir iPhone 15 modeli, pil seviyesi tüketse bile saati göstermeye devam edecek. Buna ek olarak telefonun kapanması halinde “iPhone Bulunabilir” ifadesini de ekranda göstererek bulunabilirliğin devam etmesini sağlayacak.

Yeni iki özellik sayesinde iPhone kapansa bile kullanıcılarını saatten habersiz bırakmayacak. Ayrıca cihazın şarjının bitmesi halinde de Bul özelliğinin devre dışı kalmasını engelleyerek kişilerin kaybolmasının önüne geçecek. Apple bu özellikleri pil bitse bile az miktarda tuttuğu bir “Güç Rezervi” ile yapacak.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki iki özellik de yalnızca geçen sene tanıtılan iPhone 15 serisinde yer alacak. iPhone 14 serisinde ve daha önceki modellerde yer almayacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz