Ana Sayfa App Store Fortnite iOS’a geldi mi: İşte son gelişmeler!

Fortnite iOS’a geldi mi: İşte son gelişmeler!

0
fortnite-app-store-avrupa-geri-donuyor

Apple ve Epic Games, yaptığı açıklamalarla ‘Fortnite iOS’a geldi mi’ sorusuna en sonunda yanıt verdi. Yapım, oyuncuların beğenisine sunuldu.

Apple ile Epic Games arasında 2020 yılında başlayan uygulama içi satın alımlardan alınan komisyon sorunu, yakın zamanda çözüme kavuştu. İki şirket, aralarındaki anlaşmazlığın sona erdiğini ve Fortnite’ın yakında tekrar Apple cihazlarına geleceğini duyurdu. Bu gelişmenin ardından, Avrupa Birliği (AB) kullanıcıları için önemli bir adım atıldı.

fortnite-iosa-geldi-mi-2024-2

Fornite, en sonunda App Store’a geldi!

Bugün itibariyle, AB kullanıcıları Epic Games Store’u ve popüler oyun Fortnite’ı iPhone ve iPad cihazlarına indirebilme imkanına kavuştu. Bu gelişme, Apple’ın iOS 17.5 güncellemesiyle AB’deki kullanıcılara, geliştiricilerin kendi sitelerinden doğrudan uygulama yükleme izni vermesinin bir sonucu olarak göze çarpıyor.

Apple, Epic Games’in üçüncü taraf mağazası olan Epic Games Store’u onaylayarak, AB bölgesindeki kullanıcıların bu mağazayı cihazlarına yüklemelerine ve Fortnite’ı oynamalarına izin vermiş oldu. Buna karşın firma, Epic Games Store üzerinden satılan ürünlerden komisyon almaya devam edecek.

Epic Games, uygulamasını Apple’a gönderdikten sonra üç kez reddedildiğini açıkladı. Reddin gerekçesi olarak, ‘Yükle” düğmesinin ve ‘uygulama içi satın alma’ etiketlerinin Apple’ın App Store’daki kendi öğelerine çok benzer olduğu iddia edildi. Bu durum karşısında Epic, Apple’ı keyfi daveranmkla ve AB’nin Dijital Piyasalar Yasası’na (DMA) karşı gelmekle suçlayarak AB konseyine şikayette bulundu.

Aradan geçen yılların ardından Fortnite iOS’a geldi mi sorusu yanıt buldu. Bu problem AB kullanıcıları için DMA yasası sayesinde çözüme kavuştu. Siz de oyunu kısa süre içierisinde iOS cihazınıza indirebilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz