Ana Sayfa Apple Apple iPhone kullanıcılarını uyardı: Siber saldırı var!

Apple iPhone kullanıcılarını uyardı: Siber saldırı var!

0
apple-iphone-16dan-satis-rekoru-mu-geliyor

Apple, bu hafta içerisinde birçok iPhone kullanıcısına önemli bir bildirim göndererek, siber saldırı sonrası kendilerinin de etkilenmiş olabileceklerine dair açıklamalarda bulundu. Ünlü teknoloji devi, tam 98 ülkedeki milyonlarca iPhone kullanıcısına gönderdiği bildirimde, bir siber saldırıya maruz kalmış olabileceklerini ve bu aşamada neler yapmaları gerektiğine dair önemli uyarılarda bulundu.

iPhone kullanıcıları siber saldırı altında!

Apple, geçtiğimiz nisan ayında 92 ayrı ülkedeki kullanıcılara bir bildirim göndererek, bir paralı casus yazılımdan etkilenmiş olabileceklerini belirtmişti. Apple cephesinden çarşamba günü gelen yeni uyarıda, bu kez tam 98 ülkedeki iPhone kullanıcılarına yönelik casus yazılım saldırısında bulunulduğu açıklandı.

apple-iphone-kullanicilarini-uyardi-siber-saldiri-var

İşte Apple’ın iPhone kullanıcılarına gönderdiği bildirim:

“Apple, Apple ID’niz -xxx- ile ilişkili iPhone’unuzu uzaktan tehlikeye atmaya çalışan bir paralı casus yazılım saldırısının hedefi olduğunuzu tespit etti. Bu saldırı, muhtemelen kim olduğunuz veya ne yaptığınız nedeniyle özellikle sizi hedef alıyor. Bu tür saldırıları tespit ederken mutlak kesinliğe ulaşmak asla mümkün olmasa da, Apple bu uyarı konusunda yüksek güvene sahip – lütfen ciddiye alın.”

Bu anlamda eğer Apple tarafından siber saldırı altında olduğunuza dair herhangi bir bildirim alırsanız, gizliliğinizi ve ekonomik verilerinizi barındıran tüm şifrelerinizi değiştirmeniz öneriliyor. Peki sizler bu yönde bir bildirim aldınız mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz