Ana Sayfa Haberler iTunes 11.1 Yayınlandı

iTunes 11.1 Yayınlandı

13

Bu gece güncelleme gecesi… 🙂 iOS 7 ile birlikte güncellenen onlarca uygulamaya ek olarak beklediğimiz gibi iTunes da güncellendi. iOS 7’yi cihazlarımıza yüklemek için iTunes 11’e ihtiyacımız yok, ama iOS 7 yüklü bir cihazı Mac’imizle eşzamanlamak için iTunes 11’e ihtiyacımız var. 🙂

Mac’imizdeki App Store içerisindeki Güncellemeler sekmesine tıkladıktan sonra iTunes 11.1 sürümünü görebiliyor, ve yükleyebiliyoruz.

NOT: Eğer Güncellemeler sekmesi boş görünüyorsa, ya da iTunes 11 güncellemesi henüz görünmüyorsa meraklanmanıza gerek yok. Apple’ın sunucuları bu gece oldukça yoğun, bağlantı sorunları olabiliyor, bir süre sonra düzelecektir… 🙂

Yedeğinizi aldınız mı?

Her zaman olduğu gibi bu güncellemeyi de yüklemeden önce Time Machine ile yedekleme yapmamızda büyük fayda var. Güncelleme ne kadar küçük olursa olsun verilerimizin yedeğini almış olmak daima içimizi ferahlatacak, bizi olası “ahlar vahlardan” kurtaracaktır… 🙂

Sihirli elma os x guncelleme time machine

Güncellemeyi nereden ve nasıl yükleyebilirim?

İşletim sistemi güncellemelerini Mountain Lion ile birlikte hep yaptığımız gibi Apple menüsünden “Yazılım Güncelleme…” ile ulaştığımız App Store içerisindeki Güncellemeler sekmesinde görüntüleyebiliyor ve “Güncelle” butonuna tıklayarak yükleyebiliyoruz.

Sihirli elma os x 10 8 5 guncelleme 4

Gereken durumlarda güncelleme sonrasında Mac’imizin yeniden başlatılması gerekebiliyor. Bu sebeple açık bir uygulamamız ya da üzerinde çalıştığımız bir belgemiz varsa kapatmamız daha sağlıklı olacaktır.

Sihirli elma os x 10 8 5 guncelleme 3

Güncellemeyi indirip elle yüklemek için ise şu bağlantıya göz atabilirsiniz:

Sihirli elma itunes 11 1


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

13 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar
yakupcaglan
yakupcaglan
8 years ago

Gökhan bey.. Telefondan güncelleme yapamıyorum.Hata oluştu diyor. itunes 11 de de güncellemeyi görmüyor napmam laızm?

Goktug Gedik
8 years ago
Cevapla  yakupcaglan

Gökhan Bey kim? 🙂
Yoğunluktandır muhtemelen Yakup Bey, biraz bekledikten sonra kolayca yükleyebilirsiniz.

Burak
Burak
8 years ago

Merhaba,
Ios 7 Golden Master betası final sürüme yükseltilebiliyor mu? Yazılımınız güncel diyor.

Goktug Gedik
8 years ago
Cevapla  Burak

GM sürüm ile dün akşam çıkan sürüm aynıdır. Yani güncelleme yapmanıza gerek yok 🙂

Ergin
Ergin
8 years ago

“Güvenli internet bağlantısı olmadığı için appstore açılamıyor. Genede sürdürmek istermisiniz?”AppStore açmak isteyince bu yazı feliyor. sürdür desem de açmıyor. BU neden olablir?
Teşekkürler. Düne kadar güvenli idi bu arada…

C
C
8 years ago
Cevapla  Ergin

Modemde dns ayarı yaptıysan ondan olabilir

Ergin
Ergin
8 years ago

Slm Size yazınca appstore düzeldi.İtunes üzerinden güncelleme denetleme yaptım ve tamamdır. Apple gizlilik sözleşmesi değişikliğ nedeni ile sanırım güvenlş değil gibi bir yazı çıktı gene de teşekkürler :))

emre
emre
8 years ago

itunes 11.1 e güncelledikten sonra şarkı çalarken değiştirdiğimde bildirim gelmeye basladı notification center a. sizde de oldumu bu göktuğ bey yoksa öncedende varmıydı?

Goktug Gedik
8 years ago
Cevapla  emre

Pek kullanmadığım için bilmiyordum bile, teşekkürler paylaştığınız için… 🙂 Ancak benim denememde olmadı. Siz bir eklenti vb. yüklemediniz değil mi?

Itunes Radio
Itunes Radio
8 years ago
Cevapla  emre

Guncellemeden sora Emre Beyin dedigi bildirim degisiklikleri bende de oldu. (ayri bir program kurmadim) Bir de internet bir kisim kullanicilar itunes radio acilmiyor demisler ama macbook pro da Itunes radio bende acildi ve dinleyebiliyorum (abd hesabi var). Sanirim ios 7 de etkinlesmiyor.

mustafa
mustafa
8 years ago

Goktug bey yeni sürümü yükledim ,ancak telefonumda ve ipad e , itunes bombos sayfa olarak cikiyor. ( kesinlikle hic bir sayafayi acamiyorum ne müzik nede diger sayfalar ) ..tavsiyenize ihtiyacim var

mehmet
mehmet
8 years ago

İtunes çok güzel sürekli kullanııyorum. tavsiye ederim.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 year ago

Selam ben İtunes indirmek istiyorum nereden indire bilirim.