Ana Sayfa Haberler Apple tedarikçisi Foxconn, aksesuar üreticisi Belkin’i satın alıyor

Apple tedarikçisi Foxconn, aksesuar üreticisi Belkin’i satın alıyor

0

Apple dünyasında en büyük iPhone üreticisi olarak bilinen Foxconn telefon aksesuarları, kablosuz şarj matları ve telefon kılıfları gibi ürünleriyle tanınan Belkin’i satın alacağını açıkladı.

Satın alma anlaşması onaylandığı takdirde Foxconn $866 milyon ödeyecek. Satın alım Foxconn’a bağlı Foxconn Interconnect Technology adlı şirket adına gerçekleştirilecek. Kablo ve konnektör üretimine odaklanmış olan bu şirketle Belkin pek bağdaştırılamayabilir, ancak bir süredir Foxconn’un salt iPhone üreticisi olarak bilinen bir şirket olmaktan çıkıp kendi ürünlerini satmaya yöneleceğine dair söylentiler dolaşıyor.

Öte yandan iPhone aksesuarlarıyla tanınan Belkin’in kablosuz şarj matları ve yeni nesil iPhone‘ların kablosuz şarj destekliyor oluşu da akıllara bir iş birliği ihtimalini getirmiyor değil. Belkin’in elinde bulundurduğu yaklaşık 700 adet patent de dikkat çekici unsurlardan. Foxconn’un satın alma sonrası nasıl bir hamle izleyeceğini ve bunun Apple’a etkisini hep birlikte göreceğiz.

Satın alım Belkin haricinde Belkin’in 2013 yılında satın aldığı Linksys, Phyn ve Wemo şirketlerini de barındırıyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz