Ana Sayfa Haberler Tesla’nın İstanbul şubesine servis yöneticisi alınacak!

Tesla’nın İstanbul şubesine servis yöneticisi alınacak!

1

Elon Musk daha önce Türkiye için övgü dolu paylaşımlar yapmış ve bu anlamda vatandaşın ilgisini bir hayli çekmişti. Basın kuruluşlarının haber yapmasıyla birlikte Türkiye’de oldukça tanınmaya başlayan Elon Musk ve elektrikli otomobil markası Tesla için yeni bir haber az önce geldi. Uzun zamandır sosyal medyada dönen dedikodular nihayet sonuç buldu. Tesla’nın yeni mağazası Türkiye’de olacak. Herkes Ankara’da yeni bir mağaza açılmasını beklerken Elon Musk akıllı davranıp tıpkı Apple gibi elektrikli otomobil markasının ülkemizdeki ilk mağazasını İstanbul’da açmaya karar verdi. İstanbul’da açılacak yeni mağazayla birlikte ülkemizdeki Tesla kullanıcıları tamir ve tadilat işlerini çok daha ucuza yapabileceği gibi artık birçok yakıt istasyonunda elektrikli araçlar için şarj desteğini görmeye başlayacağız.

TAM ZAMANLI ELEMAN ALIMI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Tesla’nın resmi web sitesine baktığımızda karşımıza İstanbul’da yeni bir pozisyon için işçi alımının yapılacağı çok net bir şekilde görülüyor. Bu olay İstanbul’da yeni ve bir hayli görkemli bir Tesla mağazasının açılacağının göstergesi olarak yorumlandı. Tesla’nın yeni elektrikli tırı ve spor otomobili binlerce ön sipariş aldı. Türkiye ayağında işini şansa bırakmak istemeyen Elon Musk, mağazayla birlikte resmi olarak Türkiye’ye girmiş olacak. Spor veya sedan otomobil konusunda bir yorum yapamıyoruz ama kısa sürede ticari araçlar konusunda başarı yakalayacağını düşünüyoruz.

PAYLAŞ
Habercilik kariyerine internet medyasında başlayan Salih Akçay, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde eğitim görüyor. Yarı zamanlı olarak Sihirlielma.com için çalışıyor.

1 YORUM

  1. Tesla nasıl satış yapacak Türkiye’de peki?
    Koç’un elinde onca marka varken
    Katarlıların elinde vw varken
    Türkiye’de avm de dükkan açıp internetten satış yapacak öyle mi? Üstelik bu vergi oranlarıyla?
    Gelecek sene yerli otomobil çıkacak (yani kesin biliyosunuz bu konu, yerli uçak, helikopter,tank ve uçak gemisinden sonra araba yapacakmışız) ee sonra nasıl olacak Tesla nası satacak? Zaten alan şuan Hollanda’dan internetten alıyor. Yaklaşık 12 kişilik bir ofis kurulur, iyi şartlarda maaş + sosyal haklar alırlar. Sonra bi cacik olmaz. 2 sene iyi maaş alayim sonra turkcell’de bir koltuk kaparım belki diyenler varsa kesin başvursun ama iş görüşmesinde şu kadar satarız abi diye uçmasın benden söylemesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here