Ana Sayfa Haberler Yeni iPhone’lar Yerleşik Apple SIM ile Geliyor!

Yeni iPhone’lar Yerleşik Apple SIM ile Geliyor!

3

Bu yıl Eylül ayında tanıtılması beklenen 6.5 inç iPhone X Plus, 5.8 inç iPhone X ve 6.1 inç iPhone üçlüsüyle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Güvenilir bir kaynaktan edinilen en yeni bilgiye göre, bu yılki iPhone modellerinde hem standart SIM kart yuvası hem de yerleşik Apple SIM yer alacak.

Apple SIM Nedir?

Şu anda 180’den fazla ülkede kullanılabilen Apple SIM, ilk olarak 2014 yılında iPad’lerin sürekli bağlantıda kalması için geliştirildi. Apple SIM, anlaşmalı iletişim operatörlerinin hücresel veri planlarından birinin doğrudan iPad’de kullanılmasını sağlıyor. Özellikle sık sık ülkeler arası seyahat eden kullanıcılar için Apple’ın sunduğu SIM’in ayrı bir yeri var.

Apple SIM, başlangıçta sadece gerektiğinde SIM kart yuvasına yerleştirilmek üzere fiziksel bir SIM kartı olarak kullanılabiliyordu ancak iPad Pro modellerinde yerleşik olarak sunulmaya başlandı. Apple, düşük maliyetli 9.7 inç iPad ve diğer modellerinde kullanılabilmesi için birçok ülkedeki Apple Store’ları aracılığıyla fiziksel Apple SIM’lerinin satışını yapıyor. Türkiye’deki Apple Store’lardan da Apple SIM’i satın almak mümkün.

Yeni iPhone’larda Yerleşik Apple SIM Yer Alacak

Kaynak, 2018 iPhone modellerinin hangisinde yerleşik Apple SIM’in yer alacağı bilgisini paylaşmıyor ancak ikinci nesil 5.8 inç iPhone X’de ve 6.5 inçlik yeni iPhone X Plus’ta ve daha uygun fiyatlı model olarak gelecek olan 6.1 inç LCD ekranlı iPhone modelinde yerleşik Apple SIM desteğinin yer alması bekleniyor.

Apple, iddiaları doğrulayan adımını Eylül ayındaki etkinliğinde atacak olursa gelecek nesil iPhone kullanıcıları operatörler ve veri planları arasında çok kolay geçiş yapabilecek. Apple SIM’in Türkiye’de kullanılabilir olduğunu ancak hiçbir yerli operatörün bu SIM türü için veri paketi sunmadığını belirtelim.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


3 Yorumlar

  1. 2018 iPhone modellerinin hangisinde yerleşik Apple SIM’in yer alacağı bilgisini paylaşmıyor ancak ikinci nesil 5.8 inç iPhone X’de ve 6.5 inçlik yeni iPhone X Plus’ta ve daha uygun fiyatlı model olarak gelecek olan 6.1 inç LCD ekranlı iPhone modelinde yerleşik Apple SIM desteğinin yer alması bekleniyor.
    Bu yazida bir tezatlik oldugunu dusunuyorum hem olmayacak hem olacak anlaminda bir cumle kurmussunuz

    • Evet Emre Bey hiçbir şey kesin değil çünkü. Apple tarafından yapılmış resmi bir açıklama söz konusu değil. Sadece sızıntılar, kaynaklardan gelen bilgiler bunlar. Bundan dolayı biz de şüpheli bir yaklaşım gösteriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz