Ana Sayfa Haberler Suyun 9 Metre Altında İki Gün Kalan iPhone 7’nin Hikayesi

Suyun 9 Metre Altında İki Gün Kalan iPhone 7’nin Hikayesi

0

Dalgıç olan Diver Cerys Hearsey’in keşif yapmak için İngiltere’nin Güney Batı bölgesinde bulunan Dorset’de deniz kıyısında dalış yaptığı sırada suyun altında çalışan bir iPhone 7 bulmasıyla ilginç bir hikaye ortaya çıktı.

The Daily Mirror’a göre ve diğer raporlara göre Diver Cerys Hearsey, deniz suyunun yaklaşık 9 metre altında bir ışık farketti. Gördüğü ışık, su geçirmediği için çalışan ve metin mesajı geldiği için ışığı yanan iPhone 7’ye aitti.

iPhone’u suyun altından çıkaran Hearsey, telefonun sahibini bulmak için araştırma yapmaya başladı ve ilk belirlemelerine göre sahibi Kanada’da yaşıyordu. Bir kano gezisi sırasında telefonunu suya düşürmüştü.

iPhone 7 Su Altında
Dalgıç Diver Cerys Hearsey

Telefonun sahibinin kuzeninin Birleşik Krallık’ta yaşayan Rob Smith olduğunu belirleyen Hearsey, Smith’e iPhone’u uluslararası porta yoluyla sahibine göndermesi için teslim etti. Telefonun iki gün sonra bulunmasından sonra şaşkına dönen kuzen, bonus olarak uluslararası haber ajanslarına haber oldu.

The Sun gazetesine göre, iPhone 7’nin iki gün boyunca su geçirmeden suyun altında kalabilmesini sağlayan asıl şey su geçirmez yapısı değil markası açıklanmayan suya karşı dirençli bir kılıftı.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz