Ana Sayfa MacOS macOS Mojave Public Beta 3 Yayınlandı

macOS Mojave Public Beta 3 Yayınlandı

0
macOS Mojave 10.14 Public Beta

Apple, bu yılki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın açılış konuşmasında tanıttığı macOS 10.14 Mojave’nin ikinci halka açık betasını (Public Beta) yayınlamasından yaklaşık iki hafta sonra üçüncü halka açık betasını yayınladı. Apple Beta Yazılım Programı’na kayıtlı kullanıcılar için macOS Mojave Public Beta 3 şimdi indirilebilir.

Apple Beta Yazılım Programı’ndan uygun konfigürasyon profilinin yüklendiği ve öncesinde macOS Mojave Public Beta çalıştıran Mac’lerin menü çubuğundaki Apple simgesine > Bu Mac Hakkında > Yazılım Güncelleme menüsünden en yeni güncellemeye OTA yolu ile ulaşılabilir. Alternatif olarak, Sistem Tercihleri > Yazılım Güncelleme adımlarını takip edebilirsiniz.

macOS 10.14 Mojave Yenilikleri

macOS Mojave güncellemesi, Mac kullanıcılarının Açık veya Koyu temalar arasında seçim yapabilmelerini sağlayan, uzun zamandır beklenen Koyu Modu (Dark Mode) özelliğini kullanıma sunuyor. Koyu modla gün boyunca güneşin konumuna göre değişen Dinamik Masaüstü özelliği ve yeni masaüstü arka planları kullanılabilir.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2018/06/30/5-favori-macos-mojave-ozelligi/]

Yeni bir masaüstü organizasyon sistemi olan Belge Grupları özelliği ile masaüstünüzü tek tıklama ile kolay bir şekilde daha düzenli hale getirebiliyorsunuz.

macOS Mojave ile Finder çok daha yetenekli hale geliyor. Önizleme paneline eklenen Hızlı Eylemler başta olmak üzere, Galeri Görüntüsü, geliştirilmiş Göz At gibi birçok Finder özelliği kullanılabilir.

Yeni bir özellik olan Devamlılık Kamerası ile iPhone’unuzun kamerası Mac’inizin kamerası haline geliyor. Fotoğrafları ve dokümanları doğrudan iPhone’dan Mac’e aktarabiliyorsunuz.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2018/06/28/macos-mojave-devamlilik-kamerasi-ozelligi-nasil-kullanilir/]

Borsa, Ev ve Sesli not uygulamaları iOS uygulamalarının bir parçası olarak iOS’tan macOS’a taşındı. Apple, iOS uygulamalarının Mac’lere gelmesini kolaylaştırmak için özel bir çalışma yapıyor.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2018/06/29/ios-icin-gelistirilen-uygulamalar-macos-platformuna-geliyor/]

Apple ayrıca, macOS Mojave ile verilerinizi korumak için çeşitli gizlilik korumaları geliştirdi. Apple, web sitelerinin sizi takip etmesini zorlaştırıyor. Tüm bunlarla birlikte, tümüyle yenilenmiş Mac App Store kullanıma sunuluyor.

macOS Mojave, kayıtlı Apple geliştiricileri ve Beta Yazılım Programı kullanıcıları için test amaçlı olarak şu anda kullanılabiliyor. Apple, en yeni macOS sürümünün final sürümünü bu sonbaharda yayınlayacağını söyledi.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz