Ana sayfa » Aksesuar » Apple’dan yeni kablosuz kulaklık patenti!

Apple’dan yeni kablosuz kulaklık patenti!

0
PAYLAŞ
apple kablosuz kulaklık

Müşterileri için her zaman en iyisini yapmaya çalışan Apple, şimdi de ilginç bir kablosuz kulaklık patenti aldı.

2019 model Apple telefonlarda modellerinde sürpriz!

Yeni Apple kablosuz kulaklık neler getiriyor?

Bildiğiniz gibi kulaklıklar sağ ve sol olmak üzere üretiliyor. İnsan kulağı sağ ve sol kulaktan farklı sesleri algıladığı için kulaklıklar da bu şekilde piyasaya çıkıyor.

Ancak firma yeni patentiyle bu alışkanlığı değiştirmenin peşinde. Kablolu kulaklıklar da sağ ve solu anlamak daha kolay. Ancak birbirinin aynı şekilde üretilmiş kablosuz kulaklıkları takarken L ve R harflerine dikkat etmek gerekiyor.

apple kablosuz kulaklık

Yeni patente bakılırsa Apple kullanıcıların istediği kulaklığı istediği kulağına takmasının yolunu açıyor.

Kulaklıklardan herhangi birini sağ veya sola taktığınızda kulaklıklar bu hareketi algılıyor ve ses ayarını da buna göre yapıyor.

Her ne kadar basit bir problem gibi gelse de kablosuz kulaklıkların hayatımıza girmesiyle birlikte, sağ ve sol kulaklık karışıklığı daha fazla yaşanmaya başladı.

Tek taraftan gelen ya da ters takılan kulaklıklar bazı sesleri yanlış almanıza ve algılamada sıkıntılara neden olabiliyor.

Özellikle tek kanallı video ya da filmlerin, müziklerin bulunmadığı günümüzde sağ-sol ayrımı çok önemli bir hale geliyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, firmanın bu patenti hayata geçer mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar