Ana Sayfa Apple Apple News, Abonelik Sistemiyle Beraber iOS 12.2’de Geliyor

Apple News, Abonelik Sistemiyle Beraber iOS 12.2’de Geliyor

0
Apple News, Abonelik Sistemiyle Beraber iOS 12.2'de Geliyor

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple’ın 2019 planları arasında olan ücretli abonelik sistemi sunan Apple News uygulaması, iOS 12.2 sürümünde göründü.

Şirketin kendi News uygulamasını iOS işletim sistemine getireceği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yılın ortasında Apple’ın, abonelik sistemi üzerine kurulu haber uygulamasını iOS’a getireceği konuşuluyordu. iOS 12.2’nin ilk beta sürümünde magazin, tv şovları, müzik ve haberleri içeren uygulamanın fark edilmesi, sızıntıları doğrular nitelikte.

Geliştiriciler için yayınlanan son sürümde, Apple’ın bu servisleri “Apple News Magazines” adı altında birleştirmeyi amaçladığı aktarılan notlar arasında. Bu sayede servisler için farklı aboneliklerin başlatılması gerekmeyecek.

Abonelik sisteminin, şirketin bir diğer uygulaması olan iTunes üzerinden aktif hale getirilebileceği işaret ediliyor.

Sistemin ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor. Ancak Apple’ın Mart ayında yapacağı etkinlikte News uygulamasının tanıtılabileceği iletiliyor.

iOS 12.2 ile beraber ilerleyen aylarda tanıtılması beklenen AirPods 2’nin “Hey Siri” komutu ile kullanılabileceği söyleniyor. Bu adım ile birlikte sesli asistanın daha pratik ve işlevsel olacağı aktarılıyor.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar