Ana Sayfa Haberler Hangi iPad modelini tercih etmeli? 2019 iPad rehberi!

Hangi iPad modelini tercih etmeli? 2019 iPad rehberi!

0
Apple, Bükülebilen iPad Pro'lar İçin Değişim Sayfası Açtı

Apple, geçtiğimiz haftalarda iki yeni iPad modeli tanıttı. Bunlardan biri, kompakt tasarımı ile öne çıkan yeni nesil iPad Mini, biri ise boyut olarak daha büyük olan ve daha gelişmiş özelliklere sahip olan iPad Air. Bir de geride bıraktığımız sene içerisinde tanıtılan iPad Pro ve iPad modelleri var. Bu cihazlarda hala güncelliğini korumakta. Peki hangisini tercih etmeli? Detaylar rehberimizde.

iPad'in Patlaması Sonucu Eşini Kaybeden Kadın, Apple'a Dava Açtı

iPad (2018)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 9.7 inç

Depolama seçenekleri: 32 GB, 128 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Fiyat: 2499 TL’den başlayan fiyatlarla

Bir iPad almak istiyor, bunu en ucuz yolla gerçekleştirmek istiyorsanız 2018 model iPad tam da size göre. Çünkü kendisi, Apple’ın kendi sitesinde 2499 TL’den başlıyor.

Günlük kullanıcı iseniz, tableti sadece gazete okumak, sosyal medya araçlarını kullanmak ve basit oyunlar oynamak istiyorsanız, fakat bunu yaparken büyük ekran tercih ediyorsanız 2018 iPad’i tercih edebilirsiniz. Cihazda kalem desteği de bulunuyor.

iPad Mini (2019)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 7.9 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Fiyat: 2799 TL’den başlayan fiyatlarla

Alacağınız yeni iPad’i her yere taşımak, tüm işlemlerinizi hızla gerçekleştirirken bunu kompakt bir cihaz aracılığıyla yapmak istiyorsanız 2019 model iPad Mini sizin tercihiniz olmalıdır.

Cihaz iPad Air’in sunduğu bir çok özelliği sunmakla beraber, bunu yüksek taşınabilirlik ile buluşturmayı başarıyor. Cihaz, beraberinde kalem desteğini de getiriyor.

iPad Air (2019)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 10.5 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Fiyat: 3499 TL’den başlayan fiyatlarla

Üst seviye güç gerektiren işleri nispeten uygun fiyatlı bir cihazda gerçekleştirmek, üst düzey performans isteyen oyunları keşfetmek istiyorsanız bu cihaz sizin ilginizi çekecektir.

2019 model iPad Air, beraberinde klavye desteğini de getiriyor. Klavye ile birlikte yazma koşullarınızı iyilestirebilir, uzun süreler rahatlıkla yazı yazabilirsiniz. Ayrıca bunu iPad Pro’ya kıyasla uygun bir fiyata gerçekleştirirsiniz. Cihaz kalem desteğine de sahip.

Apple'dan Kolay Bükülebilen Yeni iPad Pro Hakkında Açıklama

iPad Pro (2018)

Bağlantı arabirimi: USB Type-C

Ekran boyutu: 11 inç veya 12.9 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB

Kulaklık girişi: Yok

Kimlik doğrulama: FaceID

Fiyat: 5899 TL’den başlayan fiyatlarla

iPad Pro tam anlamıyla bir profesyonel! İçerisindeki gelişmiş işlemci mimarisi ile bilgisayarın bile altından kalkamadığı bir çok işlemi kısa sürelerde yapabilir, varolan klavye desteği ile uzun sureler yazı yazabilirsiniz.

Ayrıca cihaz son nesil güvenlik teknolojilerinden olan FaceID destekliyor. Bunun dışında bağlantı arabirimi olarak USB Type-C kullanması da cihazın önemli artılarından. Siz de profesyonel kullanım amaçlı bir iPad almak istiyorsanız, bu seçenek tam size göre. Cihazın ikinci nesil kalem desteği olduğunu da belirtelim.

Sonuç

Her zevke göre bir iPad var. Apple son hamlesi ile iPad ürün gamını oldukça genişletti. Siz de bir iPad sahibi olmak istiyor ama hangi ürünü alacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız yukarıdaki rehberimize göre cihazınızı tercih edebilirsiniz.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar