Ana Sayfa Apple App Store ile ilgili ilginç bir analiz yayınlandı

App Store ile ilgili ilginç bir analiz yayınlandı

1
Apple App Store

App Store hakkında yapılan son analiz, Elon Musk’ın büyük problemlerin zaten çözülmüş olduğu iddiasında haklı olabileceğini gösteriyor.

Analize göre, bir zamanlar yeni uygulamalara iştahımız olsa da, artık sadece belirli uygulamaları indiriyoruz.

[bkz url=https://www.sihirlielma.com/2019/04/07/haftanin-ios-oyunlari-7-nisan-2019/]

Artık yeni uygulamalara şans vermiyoruz!

Hulu’nun kurucu CTO’su konuyla ilgili, 2014 ile bugün arasındaki uygulama listeleri arasındaki farklılığa işaret ediyor.

Elon Musk konuyla ilgili olmasa da, internet ile ilgili şöyle bir açıklama yapmıştı. Musk: “İnternette önemli fikirlerin çoğunun yapıldığını düşünüyorum. Yenilikler mutlaka devam edecek, ama büyük sorunların tümü çözüldü.”

Fakat App Store analizlerini inceleyen Eric Feng’de Elon Musk ile aynı sonuca vardı. Feng yayınladığı analiz raporunda “Instagram berbat fotoğrafların güzel görünmesini sağladı, WhatsApp mesajlaşmayı ücretsiz hale getirdi. Twitter kendimizi ifade etmemizi sağladı. Spotify, müziği uygun fiyata dinlemenizi sağladı. Netflix’te de durum aynı. Yapılması gereken her şey yapıldı. Bu nedenle artık yeni uygulamalar tercih etmiyoruz.” dedi.

Türk yapımı mobil oyunlar

Kanıtlar iki istatistik ile sunuldu. Bunlardan birincisi, en çok indirilen uygulamaların neredeyse beş senedir hiç değişmemiş olması. Kullanıcılar, en çok kullanılan uygulamaları kullanıyor, bunun dışında kalan yeni uygulamalara zaman ve yer ayırmıyor.

İkinci istatistik ise, top listedeki uygulamaların yaşı. Neredeyse hepsi 5 yasının üstündeki uygulamalardan oluşuyor.  Bu durum oyunlar için ise iki yıl. Bazı istisnalar bir kenara, en çok indirilen oyunların çoğu iki seneden daha önce yayınlanmış oyunlar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yeni uygulama ve oyunlara şans veriyor musunuz? Yoksa kullandığınız sadece belirli uygulamalar mı var? Yorumlarda belirtiniz.

1 YORUM

  1. İş Apple olunca cücük kadar belleği olduğu için zaten uygulamaları kurmadan önce 3 kere düşünüyor insan 🙂 Şaka bir yana; gerçekten iş yapan uygulamaları (banka,harita,müzik,sosyal medya, otel , uber vs) yüklüyorum son bir zamandır. Uygulama yazarak zenginlik hayalleri kuran arkadaşlar bir defa daha düşünüp değerlendirsin bence de.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz