Ana Sayfa Haberler Apple rekor açıklamasında bulundu!

Apple rekor açıklamasında bulundu!

0

Apple yayınladığı basın bülteni ile App Store hakkında bir takım bilgileri bizlerle paylaştı. Yayınlanan bültende, App Store üzerinden yapılan harcamalarda rekor kırıldığı belirten Apple, App Store için farklı bilgiler de verdi. İşte App Store istatistikleri ve Apple rekor açıklaması.

App Store, yeni yıla girerken rekor kırdı!

Apple bugün yayınladığı bülten ile yeni bir rekorun kırıldığını bizlerle paylaştı. Apple’ın açıkladığı verilere göre Noel haftası ile yılbaşı arasında geçen sürede kullanıcılar App Store’da 1.42 milyar dolar harcadı. Bu harcama tutarı, 2008 yılından beri hayatımızda olan App Store için bir rekor.

App Store istatistikleri

Açıklanan verilerde yeni yılın ilk gününde yapılan harcama da açıklandı. Buna göre yeni yılın ilk gününde sadece 24 saat içerisinde tüm dünyada  386 milyon dolar tutarında harcama yapıldı. Ve bu rakam da Apple tarafından rekor olarak açıklandı.

Rakamların geneli baktığımızda şaşırtıcı seviyede yüksek tutarlar olduğunu görüyoruz. Bu rakamlar ile geçen yıl arasında fark da oldukça yüksek seviyede. Buna göre, geçen yıl Noel ile yılbaşı arasındaki harcama tutarında yüzde 16,yılın ilk günü harcaması arasında ise yüzde 20 fark var. Apple rekor rakamları gösteriyor ki, kullanıcıların sayısı ve kullanıcıların yaptığı harcamalar her yıl giderek daha da artıyor.

App Store hayatımıza 2008 yılında girdi ve şu anda tam 155 ülkede ulaşılabilir durumda. Kullanıcılar için hayatın her alanını kolaylaştıracak uygulamalar, en iyi oyunlar ve en özel çözümleri sunan platform, dünyanın en büyük pazarıolarak anılıyor.


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar