Ana Sayfa Haberler iPhone 12 dünyanın en çok satan 5G telefonu oldu

iPhone 12 dünyanın en çok satan 5G telefonu oldu

0

Counterpoint Research tarafından bugün yayınlanan yeni bir rapor, iPhone 12‘nin Ekim ayında gerçekleşen lansmanından iki hafta sonra dünyanın en çok satan 5G akıllı telefonu haline geldiğini ortaya koydu.

iPhone 12, kısa süre içerisinde dünyanın en çok satan 5G akıllı telefonu oldu

Bu yıl üç kez etkinlik düzenleyen Apple‘ın beklenen telefonu iPhone 12, tanıtımından sonra satış sıralamasında üst sıralarda yer aldı. Tanıtımdan sonraki iki haftada iPhone 12, Ocak – Ekim 2020 döneminde en çok satan yedinci 5G akıllı telefon oldu.

iphone 12 dünyanın en çok satan 5G akıllı telefonu

En çok satan ikinci telefon olan iPhone 12 Pro‘nun ardından, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G modeli üçüncü en çok satan 5G akıllı telefon oldu. İlk iki sıradaki iPhone 12 ve 12 Pro, listedeki tüm  cihazların dörtte biri kadar pazar ayını ele geçirdi.

Araştırma şirketi Counterpoint, diğer 5G cihazlara kıyasla ‌iPhone 12‌ ve ‌iPhone 12 Pro‌’nun satış başarısı için bir dizi faktörün olduğunu açıkladı. Örneğin, iOS kullanıcılarının çoğu cihazlarındaki tek eksiğin 5G olduğunu düşünüyordu ve yeni modelde bu özelliğe sahip olmaları satışları artırdı.

Artışa, ABD’deki güçlü satış promosyonları (Apple Card, operatör kampanyası vs) da etkili oldu. Ayrıca akıllı cihazların çoğuyla karşılaştırıldığında, iPhone genel olarak 140’tan fazla ülkede bulunabilirliği ile daha geniş bir pazar kapsamına sahip.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz