Ana Sayfa Aksesuar iPhone 12 kılıfları, iPhone 13 ile birlikte kullanılabilecek mi?

iPhone 12 kılıfları, iPhone 13 ile birlikte kullanılabilecek mi?

0

Geçtiğimiz hafta tanıtılan ve 1 Ekim itibarı ile satışa çıkacak olan iPhone 13’ler için heyecanlı bekleyiş devam etmekte. Serinin her cihazı kamera ve performans konusunda oldukça iyi olsa da, her modelde insanların merak ettiği bir durum var…

Ülkemizdeki dolar kurundan dolayı, normalde uygun olan iPhone aksesuarları gerçekten çok pahalı olabiliyor. Hal böyleyken kullanıcılar en yeni iPhone serisine geçerken ekstra kılıf veya şarj adaptörü almak istemeyebilirler. Geçtiğimiz hafta yapılan etkinlikte cihazların en,boy ve kalınlığına dair bilgilerde ortaya çıktı. Böylece eski kılıfların yeni modellere uyup uymayacağı yeniden merak konusu oldu.

Boyutların aynı olması bir şey ifade ediyor mu?

Dilerseniz öncelikle iPhone 12’nin boyutlarına bir göz atalım:

  • En: 71,5 mm
  • Boy: 146,7 mm
  • Kalınlık: 7,4 mm

Lansmanda belirtildiği üzere iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’nun boyutları birebir aynı:

  • En: 71.5 mm
  • Boy: 146,7 mm
  • Kalınlık: 7,65 mm

Gördüğünüz gibi kalınlıktaki ufak farklılık dışında, iPhone 12 ve iPhone 13‘ün kılıflarının birbirine uymaması için bir sebep yok gibi görünüyor. Ancak bu durum pek de öyle değil. Öncelikle 0.25 mm gözle seçilemeyecek bir fark olsa da kılıfın cihazı tam olarak sarmamasına ve etkin bir koruma sağlamamasına sebep olacaktır.

Bununla birlikte iki cihaz boyut ve kozmetik olarak birbirine oldukça benzse de temel bir farklılık da içeriyor: Kamera. iPhone 12’nin düz ve ardışık konumlanan kameralarına karşın, iPhone 13’ün iki kamerası çapraz bir biçimde konumlanıyor. Tüm bunların yanı sıra, iPhone 13’ün yeniden tasarlanan arka kamerası daha çıktıntılı bir yapıya sahip ve 1 mm daha kalın.

Tüm bu verileri bir araya getirirsek, maalesef iPhone 12 kılıflarını hiçbir şekilde iPhone 13‘te ve iPhone 13 Pro‘da kullanmak mümkün değil. Eğer yeni nesil iPhone’lardan birini satın almayı düşünüyorsanız yeni bir kılıf edinmeniz gerekiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşüyorsunuz? Yorumlarınız eksik etmeyin…

 


Sihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Bir Yorum Bırakın

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumlar