Ana Sayfa Apple Apple, macOS Monterey’deki bir hatayı düzeltti

Apple, macOS Monterey’deki bir hatayı düzeltti

0

Geçtiğimiz haziran ayında tanıtılan ve geçen ayın sonlarında kullanıma sunulan macOS işletim sisteminin 12. büyük sürümü olan macOS Monterey güncellemesini yükleyen bazı Mac kullanıcıları, bilgisayarlarının başlatmasını engelleyen bir sorunla karşılaştı. Apple, bu hatanın düzeltildiğini duyurdu.

Apple konuya dair açıklama yaptı

2018 ve 2020 arasında piyasaya sürülen çoğu Mac’te bulunan T2 güvenlik yongasına sahip Intel işlemcili Mac kullanıcıları, işletim sisteminin son sürümü macOS Monterey‘e bilgisayarlarını güncelledikten sonra bilgisayarlarını başlatamadı. Yapılan açıklamalara göre az sayıda kullanıcının bu hatadan etkilendiği söylenirken detaya yer verilmedi.

Teknoloji devi Apple, sorunun tekrar etmemesi için güncellemelerin yapılarak sorunu çözdüklerini söyledi. Sorundan etkilenen kullanıcılar için Apple Destek ile iletişime geçmesini belirtti.

Apple’dan yapılan açıklamada: “Apple T2 güvenlik yongasındaki donanım yazılımında, çok az sayıda kullanıcının macOS’i güncelledikten sonra Mac’lerini başlatmasını engelleyen bir sorunu belirledik ve düzelttik. Güncellenen ürün yazılımı artık mevcut macOS güncellemelerine dahil edilmiştir. Bu sorundan etkilenen tüm kullanıcılar, yardım için Apple Destek ile iletişime geçebilir.” ifadelerine yer verildi.

 


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz