Ana Sayfa Apple iOS 15.2 Beta 2 çıktı! Yeni özellikler neler?

iOS 15.2 Beta 2 çıktı! Yeni özellikler neler?

0

Apple, iOS güncellemelerini sıkça yapıyor ve kullanıcıların önerilerine kulak veriyor. Son olarak çeşitli iyileştirmelerle iOS 15.2 beta 1 sürümünü piyasaya süren üretici, şimdi ise ikinci beta sürümü piyasaya sürdü. iOS 15.2 beta 2 güncellemesi, birkaç yenilikle kullanıcılara sunuldu.

iOS 15.2 beta 2’nin yanı sıra; iPadOS 15.2 beta 2 ve tvOS 15.2 beta 2 güncellemeleri de tablet ve akıllı saat kullanıcıları için yayınlandı.

iOS 15.2 beta 2 güncellemesi, CSAM özelliğini getiriyor

Apple’ın tartışmalı özelliği CSAM, iOS 15.2’nin ikinci beta sürümüyle birlikte geliyor. Daha önce Ağustos ayında ortaya çıkan ve epey tepki toplayan bu özellik, şimdi iOS’un en yeni beta sürümüyle birlikte kullanıcılara sunuluyor.

 

Bilindiği üzere CSAM, çocuklara yönelik cinsel istismarlara karşı geliştirilen yararlı bir işlevdir. Apple bu araç ile birlikte çocuklara karşı yapılan cinsel saldırılan önüne geçmeyi amaçlıyor. Çocuklar bu özellik sayesinde rahatsız edici çıplak resimlerle karşılaşmayacak. Görüntüyü daha önceden analiz edecek CSAM, rahatsız edici bu unsurun önüne geçecek.

CSAM’ın yanı sıra iOS 15.2 beta 2 güncellemesi, aynı zamanda bildirimler içinde bir takım düzenlemeler içeriyor. Apple bu güncellemeyle birlikte bildirim özetini de yeniden tasarladı. Buna ek olarak gizlilik tarafında da yine önemli bir gelişme yapıldı.

iOS 15.2’nin ikinci beta sürümüyle, ayarlara tam ‘Uygulama Gizlilik Raporu’ eklendi. Kullanıcılar artık üçüncü taraf uygulamalar ve hatta Apple uygulamaları da dahil olmak üzere, uygulamaların eriştiği tüm verileri görebilecek.

 


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz