Ana Sayfa Öne Çıkanlar Apple, WWDC23’te AR/VR başlığını tanıtabilir!

Apple, WWDC23’te AR/VR başlığını tanıtabilir!

0

Uzun süredir sızıntılarla gündemde olan Apple’ın ilk AR/VR gözlüğüyle ilgili beklenen haber sonunda geldi. Apple, WWDC 2023 etkinliği için sektörün önde gelen VR mühendislerini ve analistlerini davet etti. Bu da demek oluyor ki, 5 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2023’te nihayet yeni gözlük tanıtılabilir.

Apple AR/VR gözlüğü sonunda geliyor!

Apple, AR/VR teknolojisine sahip bir gözlük üzerinde çalıştığı iddialarına cevap verdi. Bu yeni nesil cihaz, gerçek dünyayı sanal dünya ile birleştirecek. WWDC 2023 etkinliği sırasında tanıtılması bekleniyor ve Apple, çeşitli VR gazetecilerini ve mühendislerini bu etkinliğe davet etti.

Apple, uzun zamandır etkinliklerine özel kişileri davet etme geleneğine sahip. Örneğin, Apple TV+’ı tanıtmak için Hollywood yıldızlarıyla röportajlar düzenledi. Şimdi ise VR dünyasında tanınmış isimleri davet ederek AR/VR gözlüğünün geliştirildiğini gösteriyor.

Apple’ın 12 yıllık hizmeti sonlanıyor!

Söylentilere göre Apple’ın AR/VR gözlüğü, yeni nesil ekranı ve gelişmiş teknolojik özellikleriyle dikkat çekecek. Bunlar arasında gelişmiş göz takip teknolojisi, hassas hareket takibi, geniş bir görüş alanı ve uzamsal ses özellikleri bulunması bekleniyor.

Önceden Apple, “xrProOS” için ticari marka başvurusunda bulundu. Immersive Health Solutions adıyla bilinen ve Apple’ın paravan şirketi olduğu düşünülen bir şirket de “realityproOS” ticari markası için başvuruda bulundu. Aynı şirket, diğer ülkelerde de “realOS”, “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” için başvuruda bulunmuştu.

Ayrıca Apple’ın gözlüğünün 1500 dolara kadar maliyetli olduğu ve bu nedenle 3000 dolardan satışa sunulabileceği iddia edilmişti. WWDC 2023, 5 Haziran’da başlayacak ve iOS 17 dahil çeşitli yazılım yenilikleriyle dikkat çekecek.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz