Ana Sayfa App Store Elon Musk App Store’da bir ilki başardı!

Elon Musk App Store’da bir ilki başardı!

1

Elon Musk gündemden düşmeyen Twitter macerasında sona yaklaştı diyebiliriz. Platformu baştan sona değiştiren Musk en sonunda platformun adını ve logosunu da “X” yaptı. Fakat bu yeni logo ve isimle alakalı uygulama marketlerinde bazı sorunlar yaşanıyordu. Bu sorunlardan biri de Apple cihazları için özel olan App Store üzerinde yaşandı. Fakat Elon Musk X platformu için App Store sorununu da çözdü. İşte detaylar…

Apple Twitter ile App Store’da bir ilki gerçekleştirdi!

Twitter’ı satın almasıyla birlikte sosyal medyanın gündeminden düşmeyen Elon Musk App Store adına da bir ilki gerçekleştirdi. Platformun adı ve logosunu X olarak değiştiren Elon Musk için bir ilk gerçekleştirildi. Normal şartlarda tek harf ile isim konulmasına izin vermeyen App Store Elon Musk için tarihinde ilk kez tek bir harf ile isme sahip olan uygulamayı platforma yükledi.

Twitter

Twitter’ı satın almasıyla birlikte ortalığı ayağa kaldıran Elon Musk, platformun dönüşümüyle alakalı olan tüm süreçleri bitirdi diyebiliriz. Öncelikle Twitter’ın içinde düzenlemeler yapan Elon Musk yeni abonelik paketleri vb. özellikler getirmesinin ardından platformun logosuna ve adına da el attı. Twitter kuşu olarak bilinen mavi kuşu emekliye ayıran Elon Musk onun yerin X işaretini getirdi. Daha sonra platformun adını da değiştirdi ve Twitter ismi tarihin tozlu raflarına kalktı. Onun yerinde artık X var.

Apple ebeveynlere karşı mahçup: Hatayı düzelteceklerine söz verdiler!

Android işletim sistemleri için uygulama desteği sağlayan Google Play Store da isimle ilgili herhangi bir sorun yaşanmadı. Twitter adı ve logosu hemen X ile değişti. Fakat App Store’da durum böyle değil. Apple kuralları gereğince tek bir karakterden oluşan uygulama isimleri App Store bünyesinde var olamaz. Bu sebeple Elon Musk Twitter adını X ile değiştiremedi. Bir süre uygulamanın logosu X adı ise Twitter olarak kaldı. Fakat daha App Store tarafından yapılan bir ayrıcalık ile uygulamanın adı da X olarak değiştirildi.

Peki siz Twitter’ın X adı ile tamamen dönüşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın…

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz