Ana Sayfa Apple RCS konuşma balonu sorununu çözmedi!

RCS konuşma balonu sorununu çözmedi!

0
RCS

Apple, RCS sohbetlerinin iPhone’unuzda SMS ve MMS gibi yeşil baloncuklara sahip olacağını doğruladı. Mavi baloncuk iMessage’a özel olarak kalacak. Apple’ın RCS standardını (Zengin İletişim Hizmeti’nin kısaltması) benimsemesiyle ilgili haberler, RCS sohbetlerinin iMessage gibi mavi baloncuklar içinde görüneceği anlamına gelmiyor. İşte RCS konuşma balonu hakkında her şey.

RCS konuşma balonu yeşil olacak!

Apple bu konuda: “Önümüzdeki yılın ilerleyen dönemlerinde, şu anda GSM Birliği tarafından yayınlanan standart olan RCS Evrensel Profili için destek ekleyeceğiz. RCS Evrensel Profilinin SMS veya MMS ile karşılaştırıldığında daha iyi bir birlikte çalışabilirlik deneyimi sunacağına inanıyoruz. Bu, Apple kullanıcıları için en iyi ve en güvenli mesajlaşma deneyimi olmaya devam edecek olan iMessage ile birlikte çalışacak.” dedi

Google ise bu habere şöyle cevap verdi: “Herkes, hangi telefona sahip olursa olsun, birbiriyle modern ve güvenli yollarla iletişim kurmayı hak ediyor. Bu nedenle RCS’nin benimsenmesini hızlandırmak için mobil sektörle yakın bir şekilde çalıştık ve Apple’ın RCS’yi benimseyerek bugün ilk adımını attığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Apple’ın RCS’yi geliştirmek ve mesajlaşmayı daha adil ve güvenli hale getirmek için GSMA ile devam eden çalışmalarımıza katılmasını memnuniyetle karşılıyor ve bunu iOS’ta herkes için iyi çalışan bir şekilde uygulamak için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Android kullanıcıları, RCS üzerinden yapılan tüm konuşmalar için SMS ve MMS’e geri dönen iMessage’da ikinci sınıf vatandaş konumunda. Bunun sonucunda grup sohbetleri bozuluyor, medya ekleri pikselleşiyor, okundu bilgisi ve yazım göstergesi gelmiyor.

Ancak RCS tüm bu zengin mesajlaşma özelliklerini desteklediğinden, iPhone ve Android arasındaki mesajlaşma deneyiminin gelişeceğini ummak için bazı sebepler var. Memojiler, çıkartmalar, çıkartma tepkileri ve iMessage uygulamaları gibi diğer tescilli iMessage özellikleri RCS tarafından desteklenmiyor ve muhtemelen birlikte çalışamayacaklar.

RCS, Apple platformlarına 2024’ün sonlarında, muhtemelen iOS 18’in bir parçası olarak gelecek. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz