Ana Sayfa Apple iPhone için kamera sensörü geliyor!

iPhone için kamera sensörü geliyor!

0
iphone

Apple’ın, iPhone’un fotoğraf çekimi ve işlemesi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasını sağlayacak kendi kamera sensörlerini üreterek bileşenlerini daha fazla şirket içinde tasarlama eğilimini sürdürebileceği söyleniyor. Yıllar içinde Apple, üçüncü taraf bileşen tedarikçilerine güvenmek yerine kendi dahili fikirlerini kullanarak birçok bileşeninin tasarım çalışmalarını kademeli olarak şirket bünyesine taşıdı. İşte iPhone için kamera sensörü hakkında her şey.

iPhone için kamera sensörü ihtimali oldukça yüksek!

Bir raporda, Apple’ın kamera sensörlerini tasarlamak için “şirket içi bir strateji” oluşturmaya çalıştığını yazıyor. Rapora göre Shot on iPhone gibi girişimler sayesinde fotoğrafçılık iPhone’lar için önemli bir satış noktası.

Ancak tasarım çalışmaları sadece iPhone’un ötesine geçebilir. Karma gerçeklik ve sürücüsüz araçlar gibi alanlar için kameralar önemli olduğundan, kendi kameralarını oluşturmak Apple Vision Pro’nun gelecekteki modellerini ve sık sık söylentilere konu olan Apple Car’ı geliştirmek için bir fırsat olabilir.

Bir tasarım sürecini şirket içine taşımak, Apple’a yalnızca bir bileşenin nasıl çalıştığını iyileştirmek için değil, aynı zamanda gelecekteki gelişmeleri daha iyi planlamak ve donanımı yazılımıyla derinlemesine entegre etmek için de fırsatlar sunuyor. Bu, Apple’ın tasarım görevlerini tedarikçilerden alıp kendi mühendislerine devrettiği ilk uygulama olmaktan çok uzak. Apple, iPhone’larda kullanılmak üzere kendi işlemcilerini ve Mac donanımı için Apple Silicon’u tasarlamıştı.

Bir modül üretme çabaları, 2025’in sonlarında yeni bileşenlerin gelmesiyle sonuçlanabilir. Pil hücreleri üzerindeki çalışmalar iPhone’ların gelecekte daha da uzun süre dayanmasını sağlayabilir, ancak bu şu an için keşif aşamasında. Bir de sonunda Apple Watch’a girebilecek noninvaziv bir kan şekeri sensörünün geliştirilmesi var. Bu projenin Apple platform mimarisi grup başkanı Tim Millet tarafından yönetildiği söyleniyor.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz