Ana Sayfa Oyun Steam, bu macOS sürümlerinin fişini çekiyor!

Steam, bu macOS sürümlerinin fişini çekiyor!

0

Bazı platformlar, güvenlik gerekçeleri nedeniyle eski sürümleri desteklemeyi bırakabilir. Bu gayet normal bir durum olarak karşılanıyor. Son olarak Valve de Steam için böyle yaptı. Dünyanın en büyük dijital oyun mağazası, bazı macOS sürümlerini desteklemeyecek.

Steam, bu macOS sürümlerini desteklemeyecek!

Steam‘in sahibi olan Valve, bugün platformun destek sayfası üzerinden yaptığı duyuru ile macOS High Sierra, macOS Mojave ve macOS 10.14 sürümleri için desteğin sonlanacağını açıkladı.

Steam, bu macOS sürümlerini desteklemeyecek!

Destek, 15 Şubat 2024 tarihi itibariyle sonlanacak. Bu kapsamda bu işletim sistemini kullanan Steam kullanıcıları, güvenlik ve hata düzeltme güncellemeleri almayacak. Yeni özelliklerin sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor. Öte taraftan 32-bit oyunlar da artık oynanamayacak.

İlginizi Çekebilir – Oyun Modu Mac bilgisayarınızı nasıl etkiliyor?

Steam destek sayfasına eklenen ilgili açıklama şu şekilde;

macOS 10.14, maalesef ki macOS’ta 32 bit oyunların çalıştırılmasını destekleyen son sürümdü. Apple, macOS 10.15’te (2019’da yayınlandı) 32 bit uygulamalara yönelik desteği bırakmayı seçti ve birçok geliştirici, oyunlarını 64 bit yürütülebilir dosyaları destekleyecek şekilde güncellemediğinden bazı oyunlar macOS’ta fiilen çalışmayı durduracak.

Bu değişiklikten çok fazla kullanıcı etkilenmeyecek. Zira Steam verilerine macOS kullanıcılarının yüzde 98’i macOS 10.15 veya daha üst bir sürümü kullanıyor. Valve, 2024 yılının sonlarına doğru bir üst sürümler için de desteği kesebilir.

İlginizi Çekebilir – Hitman: Blood Money Reprisal ile adrenalin dolu bir casusluk serüvenine hazır olun!

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz