Ana Sayfa Apple Find My uyumlu Apple Pencil 3 geliyor!

Find My uyumlu Apple Pencil 3 geliyor!

0
apple pencil 3

iOS 17.4’ün dahili dosyalarına dayanarak, Apple’ın Find My uygulaması ile çalışan yeni bir Apple Pencil 3 geliştirdiği anlaşılıyor. Bunun kullanıcıların AirPods ve AirTags ile yapabildiklerine benzer şekilde kayıp Apple Pencil’larını kolayca bulmalarına olanak sağlayacağı düşünülüyor.

Apple Pencil 3 iddiaları heyecanlandırdı!

Apple dışında hiç kimse üçüncü nesil Apple Pencil’ın neler sunacağını bilmiyor. Ancak 3. sürümdeki olası özelliklerle ilgili söylentileri burada derledik:

  • Daha fazla dokunsal geri bildirim özelliği için yeni sensörler;
  • Apple Pencil’ın ucu, ek özellikleri veya daha hassas çizim doğruluğunu destekleyen yeni bir teknolojiye sahip olabilir.
  • iPad’de yakınlaştırma yapmanızı sağlayacak yuvarlanma hareketi desteği.
  • Yuvarlama ve kaydırma hareketlerine olanak tanıyan eksenel bir uç.
  • Ve (bu yıl ortaya çıkma olasılığı en düşük olan): Apple Pencil’ın gerçek hayattaki ortamlardan iPad’e renk taraması yapabilmesi.

Dahası, Apple’ın “koordinat ölçümü için stylus” patentinde (10,739,870 numara) belirtildiği üzere, gelecekteki Apple Kalemleri 3D bir nesnenin koordinatlarını ölçebilir ve 3D çizimler oluşturabilir. Patent verilerine göre, konum verileri, örneğin hızlanma, yönlendirme ve bir kalemin statik parametrelerine dayalı olarak hesaplanabilir.

Apple Pencil nesnenin dış hatlarına temas ettiğinden, Pencil’ın konum verileri nesnenin haritalanmasına ve dijital olarak işlenmesine olanak sağlayabilir. Apple Pencil ayrıca sanal olarak üç boyutlu çizimler oluşturmak için de kullanılabiliyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşıp bizi haberdar edin.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz