Ana Sayfa Apple Şaşırtan açıklama: Zuckerberg, Quest 3 Vision Pro karşılaştırmasını yaptı!

Şaşırtan açıklama: Zuckerberg, Quest 3 Vision Pro karşılaştırmasını yaptı!

0
meta quest 3 vision pro

Yıllar süren söylentilerin ardından Apple nihayet AR/VR kulaklık pazarına Vision Pro ile katıldı – süper gelişmiş donanımı ve 3.499 dolarlık fiyat etiketi nedeniyle hemen dikkatleri üzerine çekti. Apple Vision Pro hakkında pek çok inceleme gördük, ancak şimdi Meta CEO’su Mark Zuckerberg ürün hakkındaki düşüncelerini paylaşmaya karar verdi ve Meta Quest 3 Vision Pro karşılaştırmasını yaptı.

Meta Quest 3 Vision Pro karşılaştırmasında Meta Quest 3 daha iyi dedi!

Kişisel Instagram profilinde paylaştığı üç dakikalık bir videoda Zuckerberg, son birkaç gündür Apple Vision Pro’yu test ettiğini söyledi. Yöneticiye göre, Vision Pro etkileyici bir donanıma sahip olsa da, Meta Quest 3’ün çok daha uygun bir fiyata hemen hemen aynı şeyleri yapabileceğine inanıyor.

Zuckerberg, “Quest’in bu fiyat farkıyla insanların bu başlıkları kullandığı şeylerin büyük çoğunluğu için çok daha iyi olması beni oldukça şaşırttı” dedi. “Gelecek henüz yazılmadı. […] Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu icat etmektir” diye ekledi.

Meta’nın CEO’su şirketlerin birçok nedenden dolayı farklı tasarım kararları aldıklarını savunuyor, ancak Quest 3’ün Vision Pro’dan daha rahat kullanıldığına inanıyor. Zuckerberg, kendi ürününün sadece daha hafif olmadığını, aynı zamanda daha geniş bir görüş alanına sahip olduğunu ve dahili batarya sayesinde kablosuz olduğunu belirtiyor.

Ayrıca Vision Pro’nun yüksek çözünürlüklü ekranının ve göz takip sensörlerinin “çok güzel” olduğunu, ancak bunun cihazın ergonomisi ve konforu için bir değiş tokuş olduğunu kabul ediyor gibi görünüyor. Zuckerberg videoda Meta’nın gelecekteki Quest ürünlerine göz izleme sensörleri getireceğini de söylüyor.

Vision Pro’nun yönetici tarafından eleştirilen bir diğer yönü de App Store. Daha spesifik olarak Zuckerberg, Meta Quest’in halihazırda “çok daha derin” bir sürükleyici içerik ve oyun kütüphanesine sahip olmasına rağmen, şu ana kadar Vision Pro donanımından yararlanan çok fazla uygulama bulunmadığına dikkat çekiyor.

Zuckeberg’in Meta Quest’ten yana tavır alması kesinlikle şaşırtıcı değil, ancak onun gibi bir yöneticinin Vision Pro hakkındaki görüşlerini bir sosyal ağda kamuya açık bir şekilde paylaştığını görmek yine de ilginç. Unutulmaması gereken bir nokta da Apple Vision Pro’nun fiyatının 3.499 dolar, Meta Quest 3’ün fiyatının ise 499 dolar olduğu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz