Ana Sayfa Apple iOS 15.1 beta 2 yayınlandı! Yenilikler neler?

iOS 15.1 beta 2 yayınlandı! Yenilikler neler?

0

Apple, iPhone 13 lansmanı sonrası 20 Eylül’de iOS 15 güncellemesini yayınladı. Güncelleme iyi olsa da hatalarla doluydu ve kullanıcılar bu durumdan oldukça rahatsızdı. Bu hatalardan bir kısmını 15.1 beta 1 ile düzelten firma, yeni bir güncelleme daha yayınladı. İşte, iOS 15.1 beta 2 geliştirici sürümü ve düzelttiği hatalar.

Can sıkan iOS 15 beta hatası sonunda düzeldi

Önemli yenilikler sunan iOS, iPhone kullanıcılarını heyecanlandırmış olsa da, ardı ardına gelen hatalar can sıkmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de iOS 15 beta geliştirici sürümünde karşımıza çıkan Apple Watch ile maskeli kilit açma hatası. Bildiğiniz gibi iOS 14.5 sürümü ile Apple Watch’tan maske ile iPhone kilidi açma imkanı sundu.

Apple daha önce maske ile Face ID üzerinden iPhone kilidi açma özelliği sunmaya başlamıştı. Bu özellik Apple Watch ile çok daha kullanışlı ve hızlı çalışır hale geldi. iOS 15 beta sürümünde ise bazı kullanıcılar maske ile Apple Watch üzerinden iPhone kilidi açmama hatası ile karşılaştı.

Bu yeni güncellemenin bu can sıkan hata düzeltme dışında beta 1’den bir farkı bulunmuyor. Bildiğiniz gibi iOS 15.1 beta 1 sürümü ile SharePlay özelliği geri geldi, Apple Wallet’a Aşı kartı ekleme özelliği de bu güncelleme ile karşımıza çıktı. Bunun dışında Apple Health için de bir takım küçük değişiklikler yapıldı.

Apple bugün iOS 15.1 beta 2 ve iPadOS 15.1 beta 2‘ye ek olarak Apple TV için tvOS 15.1 beta 2‘yi de yayınladı.

iOS 15 beta 1 ile karşımıza çıkan ve düzeltilen diğer hatalar

Apple iOS 15 kullanıcıları, beta sürümünden beri Instagram’da iki ciddi problem yaşıyorlardı. Kullanıcılar, telefonları sessiz moddayken Hikayeler‘de bir video açtıklarında, sesi daha sonra açsalar bile hiçbir şekilde ses alamıyorlardı. İkinci sorun ise iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı ve çentikten kaynaklanan görsel problemlerdi. Görünüşe göre Apple, bu iki soruna da en sonunda çözüm üretti.

iOS 15‌ güncellemesinden sonra bazı kullanıcılar, Ayarlar menüsünde “iPhone Depolama Alanı Neredeyse Dolu” uyarısı gördüklerini söyledi. Üstelik iPhone cihazlarında yeterli miktarda depolama alanı kalmasına rağmen uyarının geldiğini belirtiyorlar.


Ssihirlielma.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Sihirlielma okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz